Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Microsoft przejmie Techland, premiera Dying Light 2 dopiero za rok? [POGŁOSKA]

Polskigamedev.pl sugeruje, że Techland może zostać zagarnięty przez giganta z Redmont. Redakcja serwisu informuje również o niepokojących wieściach dotyczących daty premiery Dying Light 2.

Serwis Polskigamedev.pl opublikował dziś artykuł, w którym poruszył dwie ważne kwestie. Po pierwsze, istnieje prawdopodobieństwo, że Microsoft przejmie Techland, a po drugie, według tego, co mówią pracownicy polskiego studia, nie jest wykluczone, że premiera Dying Light 2 zostanie przesunięta na kolejny rok.

Co dotyczy debiutu drugiej odsłony Dying Light, to jak pisze przedstawiciel Polskigamedev.pl, „część pracowników obstawia koniec roku, część: początek przyszłego”. Opinie są podzielone: jedni twierdzą, że prace nad produkcją mają się ku końcowi, inni – przeciwnie: według nich, gra jest aktualnie na etapie „totalnej rozsypki”. Pracownicy, którzy należą do tej drugiej grupy, wypowiadają się w tekście anonimowo.

Jeśli chodzi o „zakupowe” plany Microsoftu, to Polskigamedev.pl przedstawia problem jasno: „tuż przed naszą publikacją do redakcji dotarły plotki o tym, że Techland ma stać się jednym ze studiów Microsoftu. Takie spekulacje krążą od jakiegoś czasu, (zresztą w różnych mediach), a według naszych informatorów powinny one znaleźć potwierdzenie (tu nie ma zgodności) bądź w najnowszym Game Informerze, bądź podczas czwartkowej konferencji wydawcy„.

Istotnie, tego typu pogłoski pojawiały się w internecie już pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to Microsoft miał poszukiwać w Polsce studia, które mogłoby zasilić szeregi Xbox Game Studios. Nie jest wykluczone, że zespołem upatrzonym przez firmę z Redmond jest właśnie Techland, choć mówi się, że bardziej prawdopodobnym nowym współpracownikiem jest People Can Fly, który to zespół pracował przy tworzeniu jednej z części Gears of War.

Być może na potwierdzenie tego przecieku nie będziemy musieli długo czekać – jak sugeruje Polskigamedev.pl, może to nastąpić już podczas najbliższej konferencji Microsoftu z cyklu Inside Xbox, która rozpocznie się jutro o godzinie 17:00.

Oprócz spekulacji na temat przejęcia Techlandu przez Microsoft, w artykule pojawiło się też oficjalne stanowisko polskiego studia:

„Jesteśmy niezależnym developerem i wydawcą. Nie zostaliśmy przejęci przez innego wydawcę, a Dying Light 2 ukaże się na PC, Xboxa One i PlayStation 4.

Codziennie dbamy o to, aby naszym pracownikom było z nami jak najlepiej i chcieli się wraz z nami rozwijać. Jesteśmy dumni z tego, że wielu z nich na lata wiąże swoją karierę zawodową właśnie z Techlandem. Wierzymy, że dzieje się tak, m.in. ze względu na dobrą atmosferę pracy w zespole.

Wspomniany tekst zawiera różnorodne opinie – zarówno naszych pracowników, jak i osób anonimowych. Niezależnie od wydźwięku i autora, każda z zawartych informacji jest dla nas w równym stopniu ważna i obecnie troskliwie analizujemy wszystkie podjęte wątki”

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się