Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft notuje ogromne zyski. Xbox zarabia miliardy

Microsoft pochwalił się raportem finansowym na pierwszy kwartał 2021 roku. Firma zanotowała gigantyczny wzrost przychodów za sprawą Xboxa.

Xbox znowu zyskuje na popularności, głównie za sprawą abonamentu Game Pass. Gigant z Redmond doskonale wie jak spieniężyć znaną markę i notuje coraz większe zyski.

Firma opublikowała raport na pierwszy kwartał finansowy 2021 roku. Co ciekawe, zyski segmentu gamingowego niebotycznie wzrosły. Wzrost szacuje się na około 22% względem poprzedniego roku.

Gry i usługi na Xboxach zarobiły 3,1 miliarda dolarów. Dodatkowo warto wspomnieć, że główną zasługą tego stanu rzeczy jest Xbox Game Pass, który stał się szalenie popularny. Biblioteka abonamentu stale rośnie w siłę i przyciąga do siebie dziesiątki tysięcy nowych użytkowników.

Microsoft spodziewa się kolejnego, znacznego wzrostu w branży gier wideo. Mówi się nawet o 40% większych przychodach w drugim roku fiskalnym. Decydującym czynnikiem w tej kwestii ma być spore zainteresowanie konsolami Xbox Series.

Nowe konsole Microsoftu pojawią się na rynku już 10 listopada i są nieco tańsze od konkurencyjnego PlayStation. Szczególnie dużo namieszał Series S, który oferuje dostęp do najnowszych gier za stosunkowo niską jak na konsolę nowej generacji cenę.

Dodatkowo Microsoft stawia na dostępność swojego sprzętu i pozwala na jego zakup w ramach Xbox All Access. Nawet jeśli Xbox Series okażą się nieco gorzej sprzedającym się sprzętem względem opcji od Sony, to firma z Redmond z pewnością nie będzie narzekać na mały zysk.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się