Metro Exodus na PC. Co z sytuacją w Polsce? Techland odnosi się do sprawy

Ostatnie kilkanaście godzin to gorący temat związany z Metro Exodus oraz Epic Games Store, które zapewniło sobie wyłączność na wydanie gry.

Wczoraj firma Epic Games pochwaliła się, że Metro Exodus będzie wydane wyłącznie w sklepie Epic Games Store. Taka decyzja była jednoznaczna z tym, że gra została w trybie natychmiastowym wycofana ze sprzedaży na Steam, a gracze zaczęli się zastanawiać, na czym stoją, skoro złożyli zamówienie przedpremierowe poprzez platformę firmy Valve. Steam dzisiaj odnosił się do całej sprawy i stosowne oświadczenie przytaczaliśmy w tej wiadomości.

Pozostaje jednak kwestia Metro Exodus na PC w wersji pudełkowej. Gracze nie byli do końca pewni, jakie klucze znajdą w fizycznych kopiach gry. Polski wydawca tytułu – firma Techland – postanowiła zabrać głos w tej sprawie, publikując na Facebooku następujące słowa:

Spartanie! W związku z ogłoszoną współpracą między Deep Silver i Epic Games pojawiło się wiele pytań o aktywację gry.  Pragniemy poinformować, że wszystkie zamówienia pudełkowe Metro Exodus na PC – zarówno preorderowe, jak i te dostępne w sklepach od 15 lutego – zawierają klucze aktywacyjne na platformę Epic Store.

I wszystko jasne. Gracze, którzy złożyli pre-ordery na Metro Exodus przed wyrzuceniem gry ze Steam, aktywują grę jeszcze na platformie Valve. Pozostali, by zagrać, będą musieli zalogować się do Epic Games Store.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: