Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Martha Is Dead – gotycki horror na 15-minutowej rozgrywce. Tytuł trafi na Xboksa Series X

Nowa gra studia LKA została zapowiedziana w zeszłym roku. Teraz twórcy pokazali treściwy gameplay i trailer z dobrze zapowiadającego się horroru.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że poza PC Martha Is Dead będzie straszyć także na Xboksie Series X.

Gameplay, który trwa niemal kwadrans, pokazuje fragmenty pierwszych rozdziałów gry. Trafimy do Toskanii w roku 1944 – tłem wydarzeń będzie II wojna światowa. Główna bohaterka dostrzega w jeziorze zwłoki swojej siostry i ma za zadanie rozwikłać tajemnicę morderstwa. Dużą rolę odegra tu folklor i siły nadprzyrodzone.

Twórcy wyraźnie zaznaczyli, że opublikowany materiał dotyczy wersji pre-alpha Marthy – ale i tak jest nieźle, jeśli chodzi o grafikę. Na pewno dużymi atutami gry będzie jej klimat i fabuła.

Dokładna data premiery Martha Is Dead nie została jeszcze wyjawiona. Na Steamie widnieje 2021. Można dodawać tytuł do listy życzeń na platformie Valve.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się