Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polski horror świetnie przyjęty, będzie na konsole!

12 czerwca miała premierę długo wyczekiwana produkcja z portfolio Movie Games – psychologiczny horror Lust for Darkness. Jak informuje producent, pierwsza doba po premierze gry przyniosła bardzo dobre wyniki, a twórcy już teraz szykują się do poszerzenia swojej oferty o wersje konsolowe.

Jesteśmy zdecydowanie zadowoleni jak przyjął się Lust for Darkness. W ciągu doby od premiery możemy mówić już o tym, iż wszystkie koszty produkcji tytułu zostały spłacone, a łączna sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji przekroczyła 10 tysięcy sztuk. To świetny wynik, który prognozuje pozytywny rozwój dalszego zainteresowania grą. Potwierdzeniem tych słów jest chociażby ilość zapisów na STEAM Wishlistę gry, które zaledwie w ciągu doby od premiery sprawiły, iż jej wielkość niemalże się podwoiła – mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Lust for Darkness skutecznie powiększa grupę swoich fanów od czasu bardzo udanego Kickstartera w 2017 roku. Tytuł wzbudza zainteresowanie zarówno na rynku lokalnym, jak i globalnym. Horror w największym stopniu przyciągnął uwagę graczy, mediów i influencerów z Ameryki Północnej, Europy, Korei, Chin i Australii. Dodatkowo, aktualny poziom ocen na platformie Steam jest pozytywny.

Cyberpunk 2077 – 36 ciekawostek, 25 screenów i grafik z E3 2018. Walka, pojazdy, bohater, świat…

Obecnie, studio skupia się na przygotowaniu do wydania wersji konsolowych – do ogłoszonego wcześniej planu wydania tytułu na Nintendo Switch dołączyły wersje na Xbox One i PlayStation 4, które pojawią się jeszcze w tym roku.

Lust for Darkness to jeden z pierwszych tytułów z gatunku horrorów, który dostępny będzie na konsole Nintendo Switch. W naszym przekonaniu stanowi to realną szansę na znaczące zwielokrotnienie dotychczasowej sprzedaży – podsumowuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Gra dostępna jest aktualnie na platformie Steam, gdzie utrzymuje się w czołówce listy Top Global Sellers.

Lust for Darkness wielkim sukcesem Polaków

W niecałe 6 godzin po premierze, tytuł znalazł się w zestawieniu TOP GLOBAL BESTSELLERS platformy Steam, dołączając do grona takich produkcji jak Hitman, Dying Light czy Frostpunk.

Lust for Darkness to horror psychologiczny, łączący wątki okultystyczne i erotyczne, w świecie inspirowanym filmami Stanley’a Kubricka, a także twórczością H.P. Lovecraft’a, Zdzisława Beksińskiego i H.R.Gigera. W grze wcielamy się w Jonathana Moona – mężczyznę badającego ponurą wiktoriańską rezydencję i alternatywną rzeczywistość znaną jako Lusst’ghaa. Zadaniem jego jest odnalezienie żony, która przed rokiem zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

Tytuł stanowi odważną propozycję, jednak jak udowodnił m.in. sukces kampanii Kickstarter, podczas której gra osiągnęła 600% założonego celu, posiada grono wiernych fanów. Duże zainteresowanie produkcją już w pierwszej dobie po premierze, potwierdza, iż grono to stale rośnie.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%