Lords of the Fallen 2 i Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Ważny komunikat od CI Games

Lords of the Fallen 2 i Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Ważny komunikat od CI Games
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Polski deweloper mówi na temat postępów w pracach nad kluczowymi projektami, m.in. Lords of the Fallen 2 oraz Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Ten pierwszy już się robi, ten drugi być może zadebiutuje jeszcze w tym roku.

CI Games ma ręce pełne roboty i jeśli chcecie wiedzieć, czym konkretnie zajmuje się deweloper, poniżej znajdziecie najświeższe informacje.

Lords of the Fallen 2

Prace nad Lords of the Fallen 2 ruszają do przodu – informuje CI Games. Prezes spółki, Marek Tymiński, zaznacza, że szefem projektu oraz szefem kreacji zostali doświadczeni, międzynarodowi developerzy.

Wypracowaliśmy już unowocześnioną wizję gry, w oparciu o to co zostało już przy grze zrobione wcześniej. Prowadzimy obecnie rekrutację w trzech lokalizacjach jednocześnie, w tym w Warszawie, gdzie są lub niedługo będą nasze studia. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2 powstanie w podobny model produkcji jak Sniper GW Contracts – mówi Marek Tymiński.

Deweloper ujawnia, że Lords of the Fallen 2 przygotowywany jest głównie z myślą o konsolach PS5 oraz Xbox Series X. Tytuł zobaczymy ponadto na PC.

Przypominamy jeden ze zwiastunów pierwszej części gry:

Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą – mówi prezes CI Games. Dodaje, że jest jeszcze za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wyklucza, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.

Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić do zakupu nowej części zarówno fanów serii jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata – podkreśla Marek Tymiński.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego. – Przy regularnym wydawaniu gier w serii będziemy mogli również częściowo ograniczyć wydatki na marketing – zaznacza prezes spółki.

Przy okazji Marek Tymiński skomentował sprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts: Uważam, że data premiery była właściwa. Dzięki niej tytuł był dostępny na półkach sklepów na całym świecie przez okres świąteczny. Jego odsprzedaż w kanałach dystrybucji fizycznej jest na tyle zadowalająca, że dziś na wielu dużych rynkach, jak np. USA czy Niemcy, gra wciąż sprzedawana jest w cenie premierowej. To bardzo ważne w aspekcie kolejnej gry w serii, nasi partnerzy bardzo chętnie zajmą się jej dystrybucją na poszczególnych międzynarodowych rynkach. Jestem również zadowolony ze sprzedaży gry na platformach cyfrowych, szczególnie w sklepie Steam. Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej gra otrzymała od graczy bardzo dobre oceny. To wszystko pozwala spokojnie planować przyszłość serii.

Zerknijcie na zwiastun pierwszej części Contracts:

Röki i Eldest Souls

Nie zabrakło również informacji dotyczącej mniejszych projektów: Najbliższą premierą spod skrzydeł CI Games, która planowana jest w ciągu najbliższych miesięcy, będzie pierwszy tytuł z brandu United Label pod tytułem Röki. To bardzo dobrze zapowiadająca się gra narracyjna, która trafiła na listy najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch. Druga gra z portfolio United Label – Eldest Souls – również jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcyjnym i – sądząc chociażby po poziomie wishlist – zainteresowanie nią jest coraz większe. Oba tytuły były również wymienione przez platformę Nintendo w globalnej komunikacji jako jedne z kluczowych gier indie.


CI Games – „Uczymy się na błędach”

Marek Tymiński mówi, że firma uczy się na błędach, zapowiadając jednocześnie rozwój zespołów deweloperskich. – Po dużej redukcji zespołu w 2018 roku, przyszedł czas na odbudowę struktur wyciągając wnioski z przeszłości. Posiadamy już jasną strategię rozwoju naszego zespołu, których zadaniem jest tworzenie gier w grupie CI Games. Obecnie team liczy prawie 40 osób oraz dodatkowo 9 osób w zespole QA. Przez kolejne lata będziemy dynamicznie go rozwijać. Tempo tego rozwoju zależne jest także od efektywności naszych rekrutacji o czym będziemy stopniowo informować. Przed potencjalnymi kandydatami stawiamy wysokie wymagania.

Źródło: CI Games, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie