fragment grafiki promującej serial Krakowskie potwory

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Krakowskie potwory postraszą polskich widzów. Netflix zapowiada serial inspirowany mitologią słowiańską

Netflix Polska zapowiedział nową produkcję inspirowaną mitologią słowiańską. Krakowskie potwory zadebiutują wiosną 2022 roku.

Twórcy oparli tytuł na mitologii oraz legendach dawnego Krakowa. Główną bohaterką serialu jest Alex, ambitna studentka medycyny na prestiżowej uczelni. Udaje jej się dostać do grupy prowadzonej przez uznanego profesora; grupa jednak zajmuje się medycyną wyłącznie z pozoru. Tak naprawdę pod przykrywką badań naukowych czai się intryga powiązana z tajemniczym światem pradawnych wierzeń.

Platforma ujawniła przy okazji, kogo zobaczymy w obsadzie serialu. W głównych rolach pojawią się: Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski oraz Małgorzata Bela. Serial wyreżyserowały Kasia Adamik (Pokot) i Olga Chajdas (obie pracowały nad produkcjami Wataha oraz 1983). Scenariuszem zajęły się Magdalena Lankosz (Ciemno, prawie noc), Anna Sieńska (Axis Mundi) i Gaja Grzegorzewska (pisarka, autorka kryminalnego cyklu o Julii Dobrowolskiej rozpoczętego powieścią Żniwiarz).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Krakowskie potwory pojawią się na Netflix. Platforma zdradziła jedynie przybliżony termin premiery, czyli wiosnę 2022 roku. Pierwsze zdjęcia z nadchodzącego serialu możecie zobaczyć poniżej:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%