Amazon z poważnymi planami wobec Koła czasu. Szykuje się długi serial

bohaterowie serialu Koło czasu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale

Koło czasu od Amazonu bije rekordy popularności. Twórcy mają natomiast ambitne plany, jeśli chodzi o rozwijanie produkcji.

Amazon coraz śmielej poczyna sobie w świecie filmów i seriali. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy Władca pierścieni, już w 2021 roku mogliśmy natomiast zobaczyć inną produkcję fantasy. Koło czasu spotkało się z życzliwym przyjęciem widzów. Obecnie powstaje 2. sezon produkcji, okazuje się jednak, że zamiary twórców znacznie wykraczają poza tę odsłonę. Jeden z szefów Amazon Studios, Vernon Sanders, zapowiedział bowiem, że marzy mu się serial oparty na wszystkich 15 powieściach składających się na serię. Choć w istocie tylko Amazon może pokusić się o tak rozległą produkcję, nawet to studio z pewnością napotkałoby wiele przeszkód w realizacji. Gdyby twórcom rzeczywiście udało się wykreować serial na podstawie wszystkich książek, musieliby bowiem przyspieszyć nieco akcję. Obecnie cykl jest realizowany w tempie jednej książki przypadającej na jeden sezon.

Koło czasu to popularna seria fantasy autorstwa Roberta Jordana i kontynuowana przez Brandona Sandersona na podstawie oryginalnych notatek autora. Opowiada o losach Randa al’Thora, pasterza, który ma jednak do wykonania ważne zadanie. To on jest bowiem kolejnym wcieleniem Smoka, dawnego wybawcy ludzkości. Stare przepowiednie znów stają się prawdziwe, a na ludzi znowu czeka wielkie niebezpieczeństwo.

Serial produkcji Amazon Studios ujrzał światło dzienne w 2021 roku i natychmiast podbił platformę streamingową Amazon Prime. W Randa al’Thora wcielił się tu Josha Stradowski, oprócz niego na ekranach pojawili się m.in. Rosamund Pike, Marcus Rutherford, Barney Harris, Madeleine Madden, Zoë Robins, a także Daniel Henney.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie