Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

KFC zaprojektowało własną konsolę. Nie, to nie żart

KFC postanowiło zakpić z producentów konsol i zaprojektowało swój własny sprzęt gamingowy. O dziwo projekt prezentuje się ciekawie.

Jakiś czas temu sieć słynnych fastfoodów postanowiła zażartować z premiery Cyberpunk 2077. Co ciekawe, KFC wspomniało wówczas o tajemniczym projekcie KFConsole. Wówczas myśleliśmy, że to tylko dowcip. Chyba wolelibyśmy, żeby tak pozostało.

Okazuje się, że KFConsole zostało już w pełni zaprojektowane, a za budowę sprzętu odpowiada firma CoolerMaster. Możecie przyjrzeć się „konsoli” poniżej.

O dziwo, nie jest to pusta obudowa czekająca na zagospodarowanie. Podana przez Cooler Master specyfikacja KFConsole prezentuje się następująco:

  • Procesor Intel Nuc 9 Extreme Compute Element
  • Nieokreślony model karty graficznej ASUS (najprawdopodobniej RTX)
  • Dwa dyski SSD NVMe 1 TB Seagate BarraCuda

KFConsole ma pozwalać na rozgrywkę w 4k i 240 FPS, wspierać ray-tracing i umożliwiać zabawę w VR. Wielkie obietnice, jednak nie to jest w niej najciekawsze.

Sprzęt ma odprowadzać ciepło na specjalną tackę do… podgrzewania kurczaka. Tak, to konsola i mini-patelnia w jednym. To się dopiero nazywa rewolucja. 😉

Wątpię, aby sprzęt ten (o ile w ogóle będzie dostępny do kupienia) był przeznaczony na szerszy rynek. To raczej żart, który zmienił się w ciekawostkę i nawet jeśli faktycznie KFConsole będzie można nabyć, to raczej w bardzo zaporowej cenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się