Seria Karate Kid otrzyma nową odsłonę. Czy film nawiąże do Cobra Kai?

Karate Kid - powstaje nowy film osadzony w kultowym uniwersum
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Uniwersum powstałe wokół serii Karate Kid rozszerzy się jeszcze bardziej. Franczyza wzbogaci się o kolejny film.

Całość powraca tym samym do korzeni po uwspółcześnieniu historii w serialu Cobra Kai. Niestety jak na razie niewiele wiadomo na temat fabuły, obsady czy ekipy pracującej nad filmem; Sony stara się utrzymać tego typu wieści w tajemnicy. W rozpisce planowanych premier pojawiła się natomiast data debiutu filmu – nowy Karate Kid zagości na ekranach 7 czerwca 2024 roku.

Współtwórca serialu Cobra Kai, Jon Hurwitz, zapowiedział już, że nadchodzący film nie jest powiązany z jego produkcją. Serial opowiada o dalszych losach głównych bohaterów oryginalnej serii, a więc możemy w nim zobaczyć Williama Zabkę jako Johnny’ego Lawrence’a oraz Ralpha Macchio w roli Daniela LaRusso. Kolejny film ma natomiast stanowić powrót do oryginalnej opowieści, lecz jak na razie nie wiadomo, na czym dokładnie skupi się historia. Nie ma także wieści o tym, czy zobaczymy w nim znanych już bohaterów.

Po raz pierwszy przygody Karate Kida można było obejrzeć w 1984 roku. Pierwszy film opowiadał o Danielu, licealiście, który nie może odnaleźć się w nowej szkole. Nieco lepiej zaczyna mu się układać, gdy trafia pod skrzydła pana Miyagi (Pat Morita) – mistrza karate. Dzięki nowym umiejętnościom Daniel może wreszcie stawić czoła szkolnym prześladowcom pod wodzą innego świetnego karateki, Johnny’ego Lawrence’a. Film spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem; doczekał się szeregu kontynuacji, rebootu z Jadenem Smithem i Jackiem Chanem w rolach głównych, a także wspomnianego już serialu opowiadającego o dorosłych latach poszczególnych bohaterów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia