Jean-Claude Van Damme 30 lat temu i dzisiaj. Aktor na kadrach ze znanych filmów

Jean-Claude Van Damme
Filmy Filmy i seriale Newsy

Efektowne walki zakończone spektakularnymi zwycięstwami sprawiły, że Jean-Claude Van Damme zapisał się na stałe w historii kina akcji.

Legendarny już aktor poinformował niedawno, że przygotowuje ostatni film w swojej karierze. Nie powinno to chyba dziwić; choć Van Damme nadal zachwyca kondycją fizyczną, w wieku 61 lat z trudnością mu zapewne przychodzą walki w charakterystycznym „tanecznym” stylu. Sam zresztą mówi, że po 30 latach intensywnej kariery pora poświęcić czas rodzinie, którą zaniedbywał przez zobowiązania zawodowe.

Jean-Claude Van Damme rozpoczynał przygodę z aktorstwem drobnymi rolami w amerykańskich i europejskich filmach akcji; czujni widzowie wypatrzą go również w belgijskiej produkcji Kobieta między psem i wilkiem. Przełom nastąpił dopiero w drugiej połowie lat 80., gdy zagrał najpierw w Bez odwrotu, a następnie – w Krwawym sporcie. Zasłynął szczególnie specyficzną choreografią swoich walk; w czasach, gdy Steven Seagal bez wytchnienia okładał swoich przeciwników, Van Damme pokonywał ich w iście tanecznym stylu pełnym charakterystycznych wykopów, wyskoków i obrotów.

Niestety nawet „Wham Bam Van Damme” nie oparł się upływowi czasu. Jak aktor zmieniał się w trakcie swojej kariery?

Jako Frank Dux w filmie Krwawy sport (1988), źródło: YouTube

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie