Jak stworzyć stanowisko dla gracza i nie zbankrutować? Oto sposób

gaming / jak urządzić pokój gracza
PG Exclusive Publicystyka

Biurka i urządzenia dla graczy w ostatnich latach zyskują na popularności. Niestety często mamy do czynienia z drogimi sprzętami, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Jak więc urządzić pokój dla gracza, aby niedużym kosztem stworzyć funkcjonalną i komfortową przestrzeń?

Pokój gracza wcale nie wymaga kilometrów taśmy LED i sporego kredytu w banku. Wychodzę z założenia, że wystrój musi być dostosowany zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości, w tym finansowych. Warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność oraz minimalizm. Tak, aby nasze stanowisko dobrze wtopiło się w często ograniczoną przestrzeń mieszkania. Wiele osób nie może sobie pozwolić na wyznaczenie oddzielnego pokoju wyłącznie do gier. Może i działa to w przypadku konsolowców, jednak osoby, którym bliższy jest hasztag PCMasterRace, częściej jednak grają w małym pokoju niż w salonie. To choćby z tego względu – zwłaszcza w erze pracy zdalnej – gamingowa przestrzeń powinna prezentować się profesjonalnie.

Biurko to podstawa

Jako osoba spędzająca wieki nie tylko przed monitorem, ale też nad puzzlami, sklejanymi modelami czy zestawami LEGO – słowem, wszystkim, co wymaga płaskiej powierzchni – w stołach i biurkach cenię najbardziej jedną cechę: stabilność. Niestety tanie biurka czy stoły bardzo rzadko ją mają. Najtańsze modele wykonane z trudnej do skręcenia sklejki można skreślić na samym początku. Niektóre wyglądają tak, jakby miały się zapaść od jednego spojrzenia. My tymczasem szukamy mebla, który utrzyma nie tylko komputer czy laptop, ale także zniesie ewentualne porywy emocji podczas grania. 

Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze biurka dla gracza. Modele takie jak WhiteShark ZZ-Red są wystarczająco stabilne, żebyśmy nie musieli bać się o zalanie klawiatury napojem, a przy tym nie rujnują domowego budżetu. Są też zaprojektowane tak, aby stanowić stylową propozycję do nowoczesnego mieszkania. W tym przypadku nie trzeba zmieniać planów na wystrój czy zaciągać kredytu na nowe meble. Funkcjonalność i stabilność da się na szczęście osiągnąć stosunkowo niskim kosztem.

Model od WhiteShark jest w istocie jedną z najciekawszych propozycji w tym segmencie cenowym. Stalowa konstrukcja jest na tyle masywna, że nie trzeba się martwić o jej stabilność. Na nogach wygiętych w kształt litery Z – co jest zarazem funkcjonalne i stylowe – spoczywa blat wykonany z wytrzymałej płyty MDF. Jak widać, nie ma tu mowy o najtańszej sklejce, więc całość bez problemu wytrzyma najbardziej zacięte gamingowe potyczki.

Fotel – fanaberia czy konieczność?

Fotele gamingowe mogą się wprawdzie wydawać całkowicie zbędnym wydatkiem, lecz w rzeczywistości jest inaczej. Zwykłe krzesło biurowe nie zawsze jest w stanie podołać maratonom w ulubione gry. Choć również zaprojektowano je po to, by zapewnić wygodę użytkowania, specyfika pracy biurowej jest jednak nieco inna niż zachowanie gracza. Nic zresztą nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z fotela gamingowego również podczas pracy. Jest to mebel zaprojektowany tak, by był jak najbardziej ergonomiczny – niezależnie od tego, czym dokładnie się zajmujemy.

Co warto podkreślić, fotele stworzone z myślą o graczach nie muszą być drogie. Na cenę często wpływa nie tylko marka czy wykorzystane materiały, a dodatkowe gadżety, w jakie wyposażono dany model. O ile więc nie zależy Wam na uchwycie na katanę albo wentylatorach wbudowanych w siedzenie, to z pewnością znajdziesz coś w bogatej ofercie sklepu Game Expert.

Fotele WhiteShark to dobra propozycja dla tych, którzy urządzają coś pomiędzy domowym biurem a jaskinią geeka. Model Dervish sprawdzi się w obu tych przestrzeniach, zapewniając komfort nawet podczas długich godzin przy Call of Duty lub w pracy.

Sprzęt i akcesoria gamingowe w centrum uwagi

Rozważania o tym, jak urządzić pokój gracza, to nie tylko kwestia mebli. Podstawa, to również dobry monitor, który zapewni odpowiedni odbiór samej gry, ale także pomoże chronić wzrok. Tu może sprawdzić się wybrany model stworzony specjalnie z myślą o gamingu. Jedną z ciekawszych propozycji jest Eve Spectrum 4K 144 Hz – model zdecydowanie wart swojej ceny.

Co jeszcze powinno się znaleźć na biurku gracza? Klawiatura i mysz, ze szczególnym naciskiem na gryzonia. Jeśli gracie w strzelanki, to zapewne wiecie, co mam na myśli. Nie bez powodu niektóre myszy gamingowe mają tak “kosmiczny” wygląd; niestety w tym przypadku okazuje się, że im więcej przycisków, tym lepiej. Optymalną liczbą byłoby 7 – i tyle właśnie ma mysz Mionix Naos Pro. Podświetlany model o czułości 19000 DPI, to ciekawa propozycja dla wymagających graczy. Dobrą klawiaturę dostarczy natomiast WhiteShark. Mechaniczna Legionnaire, to sprzęt dla graczy, którzy oczekują od swoich urządzeń nie tylko wysokiej jakości, ale także wytrzymałości.

Słuchawki są kolejnym akcesorium, bez którego trudno się obejść – zwłaszcza, jeśli gamingową przestrzeń dzielimy z innymi domownikami. W headsecie dla graczy ważne jest, żeby był wygodny; po kilkugodzinnej rozgrywce docenia się miękkie i pokryte przyjemnym w dotyku materiałem nauszniki. W tym przypadku dobrym wyborem będzie model eShark KOTO-V2. Wyposażony w jednokierunkowy, czuły mikrofon, dobrze sprawdzi się podczas rozgrywek multiplayer. W razie potrzeby mikrofon można odłączyć, co sama szczególnie cenię w słuchawkach.

Diabeł tkwi w szczegółach

Oczywiście urządzanie “jaskini gracza” nie kończy się na elektronice. Warto zainwestować też w podkładkę pod klawiaturę i mysz. To nie tylko ułatwi grę, ale znacząco pomoże w utrzymaniu biurka w czystości. Nie można też zapominać o wszelkich drobiazgach, które pozwolą wprowadzić osobistą nutę. Czy to figurki z ulubionych gier, czy kolekcja pudełek z płytami, czy może zestaw LEGO nawiązujący do wybranego tytułu – w tym przypadku trudno już stworzyć uniwersalny poradnik, wszystko bowiem zależy wyłącznie od wyobraźni.

Źródło: Tekst powstał we współpracy ze sklepem Game Expert.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie