Sukces polskiej książki. Channing Tatum zrobi serial na podstawie “Jak nakarmić dyktatora” Witolda Szabłowskiego

Channing Tatum w filmie 22 Jump Street
Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Należąca do Channinga Tatuma firma producencka nabyła prawa do adaptacji książki Jak nakarmić dyktatora Witolda Szabłowskiego.

Na podstawie zbioru reportaży polskiego pisarza ma powstać serial. Stworzy go Free Association, czyli firma należąca do aktora Channinga Tatuma. Witold Szabłowski będzie współscenarzystą, a także koproducentem tytułu. W produkcję zaangażowano również Macieja Musiała.

Sukcesem swojej książki pochwalił się sam autor na Facebooku:

Jak nakarmić dyktatora to zbiór tekstów poświęconych kucharzom, którzy gotowali dla Fidela Castro, Pol Pota, Saddama Husajna, Envera Hodży czy Idiego Amina. Jedni do dziś nie otrząsnęli się z traumy, inni nawet po latach pozostają wierni reżimowi. Witold Szabłowski przygląda się temu, jak obcowanie z największymi tyranami wpłynęło na ludzi z ich najbliższego otoczenia.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie