Intel przyśpiesza wprowadzenie technologii 5G

Do czego może się przydać nowa technologia?

Implementacja technologii 5G to proces, który już się rozpoczął i obejmuje transformację sieci, chmury obliczeniowej oraz samych użytkowników. Ewolucja mobilności wykracza poza smartfony, a 5G staje się jedną z najważniejszych transformacji, w kontekście czekających nas zmian. 5G to przede wszystkim szereg nowych możliwości, takich jak jeszcze szybszy rozwój autonomicznych samochodów, inteligentnych miast, czy IoT (Internet rzeczy). Istotna różnica wprowadzana przez 5G polega na tym, że wszystkie autonomiczne maszyny oraz dbające same o siebie fabryki, pojazdy i szpitale będą wykonywać swoje funkcje dzięki łączności sieciowej realizowanej w ułamku sekundy, całkowicie bezbłędnie.

Podczas ubiegłorocznych targów Mobile World Congress (MWC) Intel ogłosił plany dotyczące produktów 5G oraz przyśpieszenia wprowadzania próbnej platformy mobilnej pierwszej generacji, której branża może natychmiast użyć do tworzenia szybkich prototypów, integracji i testowania. Zapowiedziano także podpisanie umów z czołowymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego i usług, z którymi firma podjęła współpracę przy opracowywaniu próbnej platformy 5G.

Ważnym wydarzeniem z zakresu rozwoju 5G było ogłoszenie pierwszego, globalnego modemu Intel 5G Modem , który obsługuje zarówno pasmo poniżej 6 GHz, jak i pasmo mikrofalowe, co stanowi ważny krok kułączności w wielu różnych zastosowaniach.

Podczas MWC 2017 Intel pokaże, w jaki sposób można efektywnie zestawić poszczególne elementy składowe 5G.

Źródło: Intel

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.