Intel prezentuje “najlepszy procesor gamingowy w historii firmy”

Procesory ósmej generacji powstały specjalnie z myślą o graczach.

Już 5 października 2017 roku na rynku pojawi się nowa rodzina procesorów Intel Core ósmej generacji do komputerów stacjonarnych. Powstała ona z myślą o graczach, twórcach treści i miłośnikach overclockingu, którym zależy na najwyższej wydajności.

Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę opcji wydajnościowych w postaci procesorów linii K z odblokowanym mnożnikiem, które zapewniają maksymalną elastyczność dostosowywania wydajności procesora na każdym poziomie i obsługę nawet 40 linii PCIe 3.0 z myślą o rozbudowie grafiki, pamięci masowej i modułu wejścia-wyjścia systemu. Zaprezentowanym układom towarzyszą nowe płyty główne oparte na chipsecie Intel Z370. Nowa rodzina modułów to także pierwszy w historii 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5 i 4-rdzeniowy procesor Intel Core i3.

Flagowy procesor ósmej generacji, Intel Core i7-8700K, to najlepszy w historii procesor Intela do gier. Dzięki technologii Intel Turbo Boost 2.0 maksymalna częstotliwość pracy jednego rdzenia w trybie turbo sięga 4,7 GHz, co z kolei pozwala na komfortową pracę w aplikacjach jednowątkowych. Dla wielowątkowych aplikacji Intel Turbo Boost 2.0 również dostarcza znaczącego wzrostu wydajności.

W porównaniu z procesorami Intel Core siódmej generacji, nowe układy pozwalają zwiększyć liczbę klatek wyświetlanych na sekundę nawet o 25% w popularnych, wymagających grach, takich jak Gears of War 4. Gry staja się coraz bardziej zaawansowane, obecnie kładzie się nacisk komunikację ze społecznością, dlatego niezwykle istotne jest połączenie wydajności z ekstremalną wielozadaniowością. Nowe procesory zapewniają więc nawet dwukrotnie szybszą obsługę gry, transmisji strumieniowej i nagrywania niż 3-letnie urządzenia.

Procesor Intel ósmej generacji

Procesory Intel Core ósmej generacji do komputerów stacjonarnych pozwalają zaoszczędzić czas i szybciej tworzyć treści, stanowiąc najlepszy wybór ze względu na szybkość, precyzję, możliwości, zgodność formatów oraz tworzenie i użytkowanie grafiki wysokiej jakości. Dzięki nim edytowanie sferycznych filmów w rozdzielczości 4K nie stwarza najmniejszego problemu i jest nawet o 32% szybsze niż przy użyciu procesorów poprzedniej generacji. Co więcej, nowa rodzina procesorów pozwala edytować treści nawet o 65% szybciej niż przy użyciu 3-letniego komputera PC.

Lepszy overclocking

W przypadku podkręcania wydajność ma znaczenie. Procesory Intel Core ósmej generacji z serii K (z odblokowanym mnożnikiem) można podkręcać do wyższych poziomów niż urządzenia poprzednich generacji. Intel wprowadził w nich nowe funkcje, w tym indywidualne podkręcanie rdzeni, maksymalne przyspieszenie pamięci do 8400 MT/s, kontrolę opóźnień pamięci w czasie rzeczywistym, rozszerzoną kontrolę obniżania napięcia układu PLL, zoptymalizowane dostarczanie zasilania do obudowy oraz zaktualizowane funkcje Intel Extreme Tuning Utility i Intel Extreme Memory Profile.

Nowy chipset Intel Z370 zapewnia lepsze dostarczanie mocy, umożliwiające nowym procesorom 6-rdzeniowym osiągnięcie maksymalnej wydajności. Optymalizuje też dostarczanie zasilania do obudowy na potrzeby podkręcania i przekierowywania pamięci. Czołowi dostawcy udostępnią ponad 50 nowych konstrukcji płyt głównych i systemów.

Źródło: Intel

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.