Jakimś cudem to działa. Oto Hogwarts Legacy na Nintendo Switch

Hogwarts Legacy na PS4 lub PS5 już od 164,60 zł
Newsy Switch

Hogwarts Legacy już niedługo pojawi się na przenośnej konsoli od Nintendo. Tym razem powinno obyć się bez opóźnień, bo twórcy gry oficjalnie ogłosili start sprzedaży zamówień przedpremierowych. Co istotne, pokazano również garść screenów z nadchodzącego portu gry w popularnym uniwersum. Choć Switch ma swoje lata, gra zapowiada się naprawdę nieźle.

Hogwarts Legacy wreszcie na Nintendo Switch

Co by nie mówić, Hogwarts Legacy to świetna gra, która ma dużo do zaoferowania pod względem rozgrywki, jak i aspektów wizualnych. Otwarty świat w uniwersum Harry’ego Pottera to coś, na co fani czekali przez długie lata. Nie dziwi zatem fakt, że twórcom zależało na wydaniu gry również na Nintendo Switch. Zaskakujący może być jednak fakt, że gra w ogóle zadziała na tak bardzo leciwym sprzęcie. Okazuje się, że to możliwe. W sieci pojawiły się nowe screeny z gry i cóż, zapowiada się nieźle:

Oczywiście gra ma niską rozdzielczość, do bólu obniżone parametry graficzne, ale będzie działać. W przypadku konsoli przenośnej o niewielkiej mocy obliczeniowej to duży sukces i można machnąć ręką na duże cięcia. W porządku, wiemy, że gra istnieje i wyjdzie. Ale mamy też oficjalne potwierdzenie premiery, bo taką informację podzielili się deweloperzy:

W związku z tym do premiery gry na Nintendo Switch pozostał już niecały miesiąc, bo ta odbędzie się dokładnie 14 listopada 2024. W tym miejscu możecie złożyć zamówienie przedpremierowe. Jeżeli zdecydujecie się na zakup gry przed wydaniem, to otrzymacie cyfrowy dodatek w postaci wierzchowca.

Oryginalna premiera gry Hogwarts Legacy miała miejsce 10 lutego 2023 roku. Gra wyszła wówczas na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Później, bo w maju zanotowała debiut na PlayStation 4 i Xbox One. Nadszedł teraz czas na konsolę od Nintendo.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie