Hogwarts Legacy w Elden Ring. Harry Potter, latanie na miotle i nowe czary już w grze

Hogwarts Legacy w Elden Ring. Tak, jest nawet latanie na miotle
Newsy PC

Jesteś “maidenless”, Harry. Elden Ring otrzymało wyjątkowo ciekawego moda, który bezpośrednio łączy grę z Hogwarts Legacy. Wygląda naprawdę świetnie!

Jeżeli kiedyś chcieliście poczuć się w mrocznym i niszczycielskim świecie eldeńskiego kręgu jak w Harrym Potterze to macie teraz ku temu świetną okazję.

To już Hogwarts Legacy czy jeszcze Elden Ring?

Jesteście wielkimi fanami Elden Ring, ale chcielibyście poczuć magię świata Wizarding World? Oczywiście możecie skusić się na wypróbowanie świetnie przyjętego Hogwarts Legacy. Tyle że prawdziwi “wyjadacze” soulslike mogą uznać tę grę za zbyt łatwą. Wtedy jest jeszcze jedna możliwość – możecie pograć w “Dziedzictwo Hogwartu”, ale w… Elden Ring.

Stosowny mod powstał dzięki moderowi Garden of Eyes, który pokazuje nowości na filmie widocznym poniżej. Nie jest to może aż tak skrajnie wielka modyfikacja, ale widać, że weszło w nią dużo pracy. Zmiany widać już na samym początku, bo możemy zagrać… Harrym Potterem (jego nawet nie ma w HL, więc pod tym względem dzieło From Software wygrywa!). Może i narzędzie tworzenia postaci jest bogate, ale po co się męczyć, skoro ktoś zrobił to już za nas?

Kolejne nowości to m.in. dodanie czarów znanych z uniwersum Wizarding World. Znajdziemy tu więc śmiercionośne Avada Kedavra czy znane chyba każdemu Expecto Patronum. Do tego jest także możliwość latania na miotle! Wygląda to naprawdę świetnie. Tym bardziej że bez problemu będziemy mogli rzucać czary w trakcie podróży w przestworzach. Można to nawet wykorzystać w PVP, ale raczej to odradzam, z uwagi na możliwe wyłapanie bana.

W tym wszystkim jest jednak spora łyżka dziegciu. Mianowicie mod ten dostępny jest wyłącznie za opłatą na Patronie twórcy. Mam jednak nadzieję, że kiedyś zdecyduje się udostępnić go za darmo.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie