Twórcy Pokemon GO zaskakują nową zapowiedzią

Każdy będzie mógł zostać czarodziejem w prawdziwym świecie.

Harry Potter: Wizards Unite (powyższe zdjęcie nie jest związane z grą) to zapowiedziana właśnie produkcja na smartfomy i tablety, za którą stoi studio Niantic odpowiedzialne za Pokemon GO. Premiera w przyszłym roku.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, mogąc ogłosić kolejny krok w ewolucji mobilnej rozrywki AR. Gracze nauczą się nowych czarów, zwiedzając sąsiedztwo oraz miasta w prawdziwym świecie, walcząc z legendarnymi bestiami i współpracując z innymi w celu pokonania potężnych przeciwników. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Warner Bros. Interactive Entertainment oraz zespołem deweloperskim WB Games San Francisco, aby ożywić tę magiczną i ukochaną serię w zupełnie nowy sposób. Harry Potter: Wizards Unite wykorzysta doświadczenie Niantic, dając jednocześnie szansę na pionierskie zastosowanie wszystkich nowych technologii i mechaniki rozgrywki – zaznacza Niantic.

Harry Potter: Wizards Unite pozwoli graczom obserwować świat z perspektywy czarodzieja. Wyruszymy na poszukiwanie magicznych stworów, spotykając na swej drodze znanych czarnoksiężników. Będziemy odkrywać tajemnicze artefakty i budować własną magiczną karierę czarodzieja.

Warto również zaznaczyć, że Harry Potter: Wizards Unite to pierwszy tytuł, który Warner Bros. osadzi w tym magicznym uniwersum. Pozostałe tytuły to jeszcze tajemnica, lecz wiadomo, że są planowane również na konsole, a wszystko pojawi się pod marką Portkey Games.

Harry Potter: Wizards Unite

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.