Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

2 komentarze

GTA V porównane z Cyberpunk 2077 – ogromna przepaść między grami

Mimo różnic gatunkowych, Cyberpunk 2077 i GTA V można porównać w obszarze mechanik rozgrywki, co uczynił pewien Youtuber. Sprawdził on, w której z gier deweloperzy przedstawili bardziej realistyczny system gry.

Czy Cyberpunk 2077 jest lepszy od GTA V? Takie pytania są dość problematyczne, bowiem w grach RPG rdzeń rozgrywki opiera się na innych elementach składowych aniżeli w TPP Akcji. Aczkolwiek mają wiele wspólnych mianowników w rozgrywce; w końcu to sandboxy, w których aktywności związane z bronią, samochodami, NPC-ami są bardzo podobne.

Gdzie więc znajdziemy większy realizm, gdzie elementy typowe dla gier z otwartym światem zostały wykonane lepiej? Po odpowiedź można udać się na kanał youtubera ENXGMA – na co dzień specjalizujący się w porównywaniu mechanik w grach (np. serii GTA, Watch Dogs). W najnowszym filmie wziął na tapetę GTA V i Cyberpunk 2077.

W dwóch materiałach wideo zestawił obok siebie kilkanaście mechanik gry w obszarze prowadzenia samochodów, korzystania broni, czy działania AI. I gdyby podsumować te filmy to można zawrzeć główną myśl w jednym zdaniu – Cyberpunk 2077 nie wszędzie jest taki piękny jak go malują.

W kontekście pracy AI w grze CDPR można zarzucić bardzo wiele, tudzież dziwaczne zachowanie NPC podczas mierzenia do nich z broni, znikanie w niewyjaśnionych okolicznościach. Polacy nie popisali się również w ramach projektowania ruchu ulicznego, fizyce obiektów 3D, oszczędnej animacji kolizji czy ruchu postaci. Tych smaczków jest całkiem sporo i porównując jakość wykonania Cyberpunk 2077 do dzieła Rockstar Games można zauważyć między nimi sporą przepaść.

Niektóre elementy z pewnością zostaną poprawione podczas tworzenia nowych łatek, ale na nowy system AI chyba nie ma co liczyć.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się