GTA V w rozdzielczości 72p

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GTA V, Cyberpunk 2077 i Days Gone w 72p. Więcej FPS, ale jakim kosztem?!

Pewien gracz postanowił uruchomić GTA V, Cyberpunka 2077 i inne gry w rozdzielczości 72p. Oczywiście otrzymał więcej FPS, ale grafika… cóż, zobaczcie sami.

Gry wideo mają coraz wyższe wymagania sprzętowe. W dobie problemów z zakupem karty graficznej, wiele osób zaczyna kombinować i zastanawiać się, jak odpalić te bardziej wymagające produkcje na słabszym komputerze. Niektóre rozwiązania są efektywne, ale ich zastosowanie może znacznie uprościć grafikę w wybranym tytule. Czasami wręcz do przesady.

Youtuber RandomGaminginHD postanowił sprawdzić, jak prezentują się największe growe hity w rozdzielczości 128×72, czyli po prostu 72p. Gracz wykorzystał do tego karty AMD HD 6450 oraz NVIDIA GT 710. Testom poddano Days Gone, Fortnite, GTA V, a nawet Cyberpunka 2077.

Jak nietrudno się domyślić, najlepiej zadziałał Fortnite. Produkcja Epic Games działała w maksymalnie 125 klatkach, ale i tak zdarzały się spadki. Mimo to, dało się grać.

Za najmniej udany eksperyment możemy bez wahania wskazać próbę uruchomienia Cyberpunka 2077. Gra działa, ale daleko jej do płynnego funkcjonowania. Nawet w tak komicznie niskiej rozdzielczości, produkcja Redów śmigała w około 19 FPS, ale zdarzały się również liczne spadki.

Jeśli chcecie przyjrzeć się innym testom, film youtubera znajdziecie poniżej. Z góry ostrzegam, oglądanie rozgrywki w takiej rozdzielczości może doprowadzić do bólu głowy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się