GTA Online – Rockstar ujawnia nowości, będą klimaty jak z pierwszego GTA!

Deweloper szykuje kolejne atrakcje dla graczy.

GTA Online wciąż jest rozwijane przez Rockstar, które dwoi się i troi, by zatrzymać graczy na ulicach Los Santos. Dopiero co dostaliśmy Wydarzenie kaskaderskie, wprowadzające 15 nowych wyścigów kaskaderskich (wszystko przypominamy na końcu tej wiadomości), a na horyzoncie czekają kolejne zmiany.

Deweloperzy zdradzili, czego konkretnie możemy się spodziewać w nadchodzących aktualizacjach GTA Online. Oto szczegóły, przedstawione na stronie Rockstar Games Social Club:

Wyścigi pojazdów specjalnych

Podczas następnej, marcowej aktualizacji wprowadzimy nowy rodzaj wyścigów kaskaderskich zaprojektowanych pod kątem wyjątkowych możliwości pojazdów specjalnych: Voltica Rocket, Ruinera 2000 i Blazera Aqua. Każdy zestaw wyścigów wykorzysta szczególne właściwości tych maszyn, więc spodziewajcie się olbrzymich skoków odrzutowym Voltic Rocket, bezpardonowych szarży wodą i lądem w Blazerze Aqua i fruwania na złamanie karku Ruinerem 2000.

Twórcy będą mieli okazję dołożyć swoje trzy grosze, więc tej wiosny spodziewajcie się zatrzęsienia szalonej zabawy z udziałem Voltików, Ruinerów i Blazerów.

GTA Online

Nowe tryby i pojazdy

Liczne tryby adwersarza wciąż królują na liście popularności w GTA Online, a wiosną do puli dojdzie kolejny zestaw: pełna czarnego humoru gra w zbijaka o nazwie „Wskrzeszenie” i nostalgiczny, wybuchowy powrót do czasów, gdy w GTA grało się w dwóch wymiarach, o nazwie „Z lotu ptaka”.

Garażowe kolekcje powiększą też się o klasyczne pojazdy GTA, które trafią do GTA Online za namową graczy, m.in. Turismo Classic oraz Infernus Classic. Te legendy po raz pierwszy wyjechały na ulice Liberty City za sprawą GTA III.

Oprócz wiosennego napływu klasycznych wozów w Grand Theft Auto Online zobaczymy też nowiutkie superszybkie maszyny w rodzaju Progena GP1.

Poprawki, zmiany, usprawnienia

Rockstar przypomina, że każdej aktualizacji GTA Online towarzyszy ogrom pomniejszych ulepszeń, zmian i usprawnień. Deweloper ciągle pracuje też nad narzędziami zwalczającymi oszustów i jasno zaznacza swoje stanowisko: Jeśli w jakikolwiek sposób oszukujecie bądź modyfikujecie pliki w GTA Online, to z pewnością nie ujdzie Wam to na sucho i wasze konta zostaną zawieszone, a postacie usunięte, więc lepiej nie wchodźcie na tę ścieżkę i nie psujcie zabawy innym.

Wiosna i lato pod znakiem przemytu broni

Uzbrójcie się po zęby, bo czeka Was starcie z najbardziej ześwirowanymi bandami w San Andreas, które pojawią się wraz z kolejną wielką aktualizacją GTA Online. Zobaczycie w niej nowe dozbrojone pojazdy i emocjonujące misje, więc przygotujcie się do walki o panowanie nad nielegalnym handlem bronią oraz przejęcie najnowszego, groźnego sprzętu wojskowego.

Źródło: Rockstar Games Social Club, opracowanie własne

GTA Online – nowe wyścigi, strój do odblokowania, podwójna kasa…

Rockstar zaprasza na kolejne wydarzenie na ulicach Los Santos.

Tym razem coś dla kaskaderów! Od dwóch dni możemy korzystać z nowych atrakcji, które przygotowali dla nas deweloperzy. Chodzi o Wydarzenie kaskaderskie, wprowadzające 15 nowych wyścigów kaskaderskich stworzonych bądź zatwierdzonych przez Rockstar, które zapewnią podwójne premie GTA$ i RP. Dla wszystkich graczy czeka bonus za samo zalogowania się do GTA Online – różowy strój kaskaderski Jocka Cranleya. Żeby go zgarnąć, należy zajrzeć do Los Santos do dnia 13 marca.

Nowe wydarzenie to równie okazja do kolejnych zniżek na niektóre pojazdy i elementy odzieży z Karkołomnych wyczynów. Do 13 marca kupicie o 25 proc. taniej:

 • Annisa RE-7B
 • Emperora ETR1
 • Vapida Desert Raid
 • Vapida Trophy Truck
 • Obeya Omnis
 • Lampadati Tropos Rallye
 • Malowania
 • Kaskaderskie tatuaże
 • Kaskaderskią odzież

Jeśli są wśród Was kaskaderzy, którzy lubią też od czasu do czasu zanurzyć się w świecie zbrodni, to świeżo zarobione podwójne premie GTA$ warto zainwestować w nowe magazyny pojazdów, które teraz są o 25% tańsze. Dzięki tym magazynom odblokujecie specjalne misje i pojazdy – czytamy na stronie Rockstar Games Social Club.

GTA Online

Na koniec nowe wyścigi premium oraz próby czasowe:

HARMONOGRAM WYŚCIGÓW PREMIUM:

 • 28.02 – 6.03: „Nad molem” (dla superaut)
 • 7.03 – 13.03: „W mieście” (dla samochodów sportowych)

Wyścigi premium można uruchomić za pomocą aplikacji w telefonie Szybka akcja lub żółtym znacznikiem na Legion Square. Wyścigi premium zapewniają duże nagrody GTA$ dla 3 najlepszych kierowców oraz potrójne premie RP dla wszystkich uczestników.

HARMONOGRAM PRÓB CZASOWYCH:

 • 27.02 – 5.03: „Up-n-Atom”
 • 6.03 – 12.03: „Maze Bank Arena”

Wybierzcie znacznik próby czasowej jako punkt kontrolny i wjedźcie w fioletową koronę, a następnie pobijcie wskazany czas, aby zgarnąć solidną premię GTA$ i RP.

GTA Online

Źródło: Rockstar Games Social Club, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.