GTA 5 z ulepszeniami graficznymi jeszcze grudniu. Rocksta zdradza plany

GTA-5
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series

W tym miesiącu czeka nas duża aktualizacja GTA 5 oraz GTA Online. W całej grze zobaczymy piękniejsze Los Santos, a w trybie sieciowym sporo zmian ułatwiających rozgrywkę.

Rockstar ujawnia na swojej oficjalnej stronie, co takiego zmieni się w GTA 5 / Online w ramach grudniowej aktualizacji. Nie podano jeszcze dokładnego terminu wprowadzenia nowości, ale wiemy za to, że jest na co czekać.

GTA 5 na konsolach PS5 i Xbox Series X z lepszą grafiką

Zacznijmy od tego, że grudniowy update sprawi, iż Los Santos zalśni na najmocniejszych konsolach. Jak tłumaczy Rockstar: Wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X otrzymają odbicia z wykorzystaniem techniki śledzenia promieni, które renderują odbicia od wielu powierzchni w czasie rzeczywistym. Wymaga to jednak ustawienia grafiki na tryb Jakość.

Pozostałe ulepszenia w GTA Online

Deweloper sporządził listę zmian, która prezentuje się następująco:

Ogólne ulepszenia

  • Szybciej skontaktujcie się z ulubionymi kontaktami iFruit – wybierzcie, które kontakty wyświetlać, a które ukrywać w menu interakcji.
  • Benefactora Terrorbyte’a można użyć do aktywowania misji sprzedaży towaru we wszystkich typach sesji, włącznie z dostępnymi tylko dla zaproszonych.
  • Zmierzcie się z misjami fabularnymi kasyna od Agathy jako pojedynczy operatorzy, odwiedzając biuro zarządzania Diamond Casino & Resort (misje te uprzednio wymagały co najmniej 2 graczy).

Aktualizacje pojazdów

  • Zakupione pojazdy pojawiać się będą w waszych garażach szybciej niż wcześniej.
  • Wybrane zmodyfikowane pojazdy bojowe są teraz dostępne w niektórych wyścigach, ale ich uzbrojenie będzie wyłączone, z wyjątkiem wyścigów GTA.
  • Do listy pojazdów, które można wezwać z własnego garażu po zadzwonieniu do mechanika, dodane zostaną rowery.
  • Gracze na PlayStation 5 i Xbox Series X|S mogą korzystać z pełnego dostępu do Hao’s Special Works bez konieczności ukończenia wyścigu wstępnego Hao.

Zmiany w ekonomii

  • Zaliczanie misji sprzedaży pojazdów eksportowych w sesjach publicznych da wam premię dużego popytu, co sprawi, że będą one na poziomie innych aktywności biznesowych. Tymczasem nagrody za przemytnicze misje sprzedaży będą na stałe potrojone.
  • Zgarnijcie więcej tego, czego chcecie, dzięki zwiększeniu wartości GTA$ wszystkich kart Shark. Od dzisiaj wszystkie nominały kart Shark zostały zwiększone o 20-25% przy zakupie bezpośrednio w GTA Online lub w dowolnym sklepie na wspieranych platformach. Dla specjalnych członkowskich kart Shark GTA+ sumuje się to z obecną 15-procentową premią GTA$.

Rockstar zaznacza, że te i inne ulepszenia pojawią się w GTA Online na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC, która zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu. Na koniec dodano:

Zbadajcie dziką stronę hrabstwa Blaine w pierwszej odsłonie tej ogromnej, wieloczęściowej aktualizacji, która zabierze was na rozległe tereny południowego San Andreas, na których spotkacie znajome twarze i nową grupę przedsiębiorczych wyrzutków, chcących wzbogacić umysły mieszkańców Los Santos kolejnymi, niepowtarzalnymi tripami. Co więcej, spodziewajcie się floty nowych pojazdów, wydarzeń, misji od kontaktów i więcej.

Rockstar Games

Czekamy na więcej szczegółów i datę udostępnienia aktualizacji!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie