Nowa gra za darmo już dostępna na Steam. Czy okaże się wielkim hitem?

Nowa gra za darmo już dostępna na Steam. Czy okaże się wielkim hitem?
Newsy PC

Nowa gra za darmo na Steam to świeżo debiutujący tytuł free-to-play Palia. Gra łączy ze sobą inspiracje chociażby Stardew Valley.

Fani wszelkich symulatorów farmy i innych tego typu atrakcji mogą już teraz pobierać zupełnie za darmo nową grę na Steam. Jesteśmy świeżo po debiucie Palia na platformie Valve. Tytuł już wcześniej trafił na Epic Games Store.

Gra za darmo na Steam to potencjalny hit free-to-play

Palia to, jak wyraźnie zaznaczyłem, „potencjalny” hit free-to-play, bo gra ma potencjał na bycie wszystkim, czego oczekiwać możemy od tego typu produkcji. Jak na razie jest jednak „mieszanie”, a tak przynajmniej uważają gracze w swoich opiniach. Tytuł zbiera bardzo różne noty, choć zainteresowanie jest spore. Obecnie (wedle SteamDB) gra w niego ponad 6,5 tys. graczy. Na „otwarcie” miał ich aż 11,5 tys., więc na potencjalnych fanów nie może narzekać.

Nie wszystkim jednak podobają się koncepcje, na których opiera się gra. Palia to w całym swoim sercu kolejna wariacja na temat symulatorów farmy. Tym razem jednak osadzona w autorskim świecie fantasy z urokliwą grafiką. Twórcy obiecują spory świat, który można eksplorować wraz ze znajomymi lub samodzielnie, a także mnóstwo narzędzi do rozbudowy własnej chatki, farmy, a także „immersyjne” atrakcje w stylu łowienia ryb.

Gracze punktują, iż gra reklamowana jako MMO nie ma wielu narzędzi właściwych grom MMO, a do tego opiera się rzekomo na mocnym grindzie. Niektórzy narzekają na drogi mirkopłatności (to już chyba makropłatności) i brak wyraźnego celu. Z pozytywów należy za to wymienić sporą liczbę atrakcji, świetny klimat i możliwość odpoczęcia po ciężkim dniu, skupiając się na wirtualnej farmie.

Źródło: https://steamdb.info/app/2707930/ + https://store.steampowered.com/app/2707930/Palia/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie