Google przelało mu przez pomyłkę 1,2 mln złotych na konto

Google przelało mu przez pomyłkę na konto 1,2 mln złotych
Newsy Technologie

Pewien haker utrzymuje, że dostał od Google przez przypadek przelew opiewający na 249 999 dolarów. Firma przez ponad 3 tygodnie nie śpieszy się z ich odzyskaniem.

Jedni nazwaliby to „prezentem”, ale patrząc na to z drugiej strony – trzeba byłoby zapłacić za ten przelew spore podatki. Sam Curry, inżynier ds. bezpieczeństwa, określający siebie mianem „hakera” utrzymuje, że nie widzi mu się płacić za taką sumę pieniędzy. W końcu Google powinno samo upomnieć się o ich zwrot.

Nie od dziś wiadomo, że wielkie korporacje takie jak Google płacą fortunę domorosłym hakerom za znajdywanie luk w zaporach bezpieczeństwa. Czasami w ten sposób można dorobić się naprawdę pokaźnej sumy na koncie. Sam Curry już parokrotnie obnażał problemy z bezpieczeństwem firmy, ale znikąd na jego konto wpłynęło 249 999 dolarów, czyli około 1,2 mln zł. Nie był on w stanie powiązać tego z niczym, czego miałby w ostatnim czasie dokonać.

Minęło trochę ponad 3 tygodnie, odkąd Google losowo wysłało mi 249 999 dolarów i nadal nie usłyszałem nic na temat zwrotu. Czy jest jakiś sposób, aby skontaktować się z Google?
(to OK, jeśli nie chcecie tego z powrotem…)

napisał na Twitterze haker

Przez trzy tygodnie Curry próbował bezskutecznie porozumieć się z firmą, gdyż nie zamierzał płacić podatków od przychodu, który i tak najpewniej Google odbierze. Wynika z tego więc, że to… pomyłka, a korporacja wysłała pieniądze nie tej osobie. Z czasem okazało się, że w istocie miał rację.

Cytowana przez The Economic Times rzeczniczka Google stwierdziła, że „z powodu błędu popełnionego przez jednego z członków naszego zespołu, zapłaciliśmy ostatnio niewłaściwej osobie. Doceniamy fakt, że partner, którego to dotyczyło, szybko poinformował nas o problemie i pracujemy nad jego naprawieniem”. W dwa dni po nagłośnieniu problemu, Curry twierdził, że pieniądze wciąż wiszą na jego koncie. Aktualnie nie wiemy, czy korporacja zdołała je już odzyskać.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie