Zainteresujcie się swoimi kontami Google, bo Wam je zaraz usuną

Google, gmail i nie tylko - sprawdźcie konto, bo Wam je usuną
Mobile Newsy PC Technologie

Traktujcie ten artykuł jako swoiste przypomnienie i ostrzeżenie. Google zamierza usuwać konta nieaktywnych użytkowników, więc pokażcie, że jeszcze o nim pamiętacie!

Tytan branży robi porządek ze śmieciami na swoich serwerach. Firma już wcześniej ostrzegała, że wszystkie nieaktywne obecnie konta związane ze wszystkimi usługami Google zostaną usunięte już 1 grudnia 2023 roku. Data zbliża się wielkimi krokami, a my podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby przypadkowo nie stracić dostępu do konta.

Pierwsze informacje w tej sprawie pojawiły się już kilka miesięcy temu. Wtedy informowano, że aktualizacji doczekała się polityka związana z nieaktywnymi kontami. Powód tego stanu rzeczy jest jasny – bezpieczeństwo i miejsce. Po pierwsze, starsze konta są zdecydowanie bardziej narażone na ataki, a także przejęcie i wykorzystywanie ich do choćby phishingu. Po drugie, firma zyska trochę miejsca na serwerach, gdy wywali wszystkie te śmieci.

Warto jednak pamiętać, że nie dotyczy to kont aktywnych. Google zamierza usuwać każde konto, na którym nie wykonywano żadnej akcji przez co najmniej dwa lata. Jeżeli także dysponujecie jakimś „kontem na boku”, lepiej sobie o nim przypomnijcie. Aby ustrzec się tego „pogromu”, trzeba zalogować się na to konto i coś zrobić. Co dokładnie? Może to być wysłanie e-maila, obejrzenie filmu na YouTube czy dowolna aktywność związana z innymi usługami firmy.

W praktyce jest to zmiana na lepsze, bo jeżeli ktoś od dwóch lat nawet nie logował się do konta, zapewne i tak już go ono nie obchodzi. Strata więc żadna, a zysk wyraźny.

Zdjęcie główne: Carlos Luna/Flickr – CC BY 2.0 DEED + ogień

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie