God of War Ragnarok mocno zmieni historię kolejnej mitologicznej postaci

God of War Ragnarok - zrzut ekranu
Newsy PS4 PS5

Jeśli (jakimś cudem) nie jesteście fanami mitologicznych skoków w bok w przygodach Kratosa, God of War Ragnarok może wzbudzić w Was lekki niesmak.

Aktor Ben Pendergast, który użycza głosu Tyrowi, ujawnił, że historia tej postaci przeszła sporo zmian na potrzeby gry. Pendergast mówi wprost, że Tyr z produkcji Santa Monica Studio jest inny od swojego pierwowzoru z mitologii i „przeszedł inną drogę”.

Jest wiele nordyckich historii, które pasują do tej gry, ale Santa Monica Studio odchodzi od niej kiedy tylko chce, wciąż trzymając się budowanej historii. Tyr przeszedł więc inną drogę niż ta, która jest znana w mitologii. Jednak znalezienie go było świetną zabawą.
Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale kiedy znajdujemy Tyra, przeszedł on przez wiele rzeczy. Więc co to robi z bogiem, który przeszedł przez wiele i dosłownie próbuje się odnaleźć. Znajdujemy go w kiepskiej sytuacji.

– powiedział aktor Ben Pendergast w rozmowie z Jonem Fordem

Ale czy kogoś w sumie to dziwi? Cała seria God of War właściwie opiera się na wywracaniu mitologii do góry nogami i nawet bardziej wyważona pod tym względem odsłona z 2018 roku serwowała graczom kilka odważnych odstępstw od mitologii. Przypuszczam, że zmiany w historii Tyra to nie jedyne duże zaskoczenia, które szykują dla graczy deweloperzy z Santa Monica Studio.

God of War Ragnarok zadebiutuje 9 listopada bieżącego roku. Gra będzie dostępna tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie