Nie będzie nocnej sprzedaży God of War Ragnarok. “Takich jaj z premierą jeszcze nie było”

God of War Ragnarok bez nocnej sprzedaży.
Newsy PS4 PS5

Pewien polski sklep z grami informuje, że Sony zablokowało nocną sprzedaż God of War Ragnarok. Wszystko przez przedwczesną wysyłkę egzemplarzy gry.

Pamiętam jeszcze dawne czasy, gdy za dzieciaka chodziło się na “nocne premiery” gier. Kiedyś, przy okazji późnej przechadzki po mieście, natknąłem się na Call of Duty: Modern Warfare 2 (to pierwsze, nie to nowe) i dość spontanicznie postanowiłem je kupić. Ostatecznie okazało się to tak dobrą grą, że nie spałem prawie całą noc. I takie sytuacje mogą zdarzać się też dziś. No, chyba że wydawca ich zabroni.

Pewien polski sklep z grami na Facebooku informuje, że zgodnie z informacjami od dystrybutora, nie będzie nocnej premiery God of War Ragnarok. Tytuł będzie można odebrać w konkretnej siedzibie sklepu dopiero od 10:00 rano. Wszystko przez pośpiech innego sklepu, co nie uszło uwadze Sony.

Jakiś sklep-dzban otrzymał grę już w piątek 4.11 i oczywiście sprzedawał na lewo i prawo. Klienci normalnie odpalili grę w weekend i zaczęli ściągać aktualizacje. A Sony przecież to widzi. Aktualnie cała wysyłka gry jest zablokowana aż do jutra 8.11… Przynajmniej takie informacje uzyskaliśmy od naszego dystrybutora. Jak 11 lat prowadzimy działalność, to takich jaj z premierą jeszcze nie było…

– czytamy na Facebooku sklepu xGameCenter

Nie do końca wiadomo, czy chodzi o polski sklep, ale najwyraźniej ktoś w Polsce mógł już sprzedawać nowego God of War z wyprzedzeniem. Zaskoczenia w sumie nie ma, bo za granicą dzieją się identyczne rzeczy – tam również gracze otrzymują produkt na dwa tygodnie przed premierą. Oczywiście po jego uruchomieniu trzeba pobrać premierową aktualizację, co Sony doskonale widzi. Polski oddział firmy na razie nie skomentował sprawy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie