God of War Ragnarok z pierwszą nagrodą gry roku. Zaczynają się „igrzyska”

God of War Ragnarok otrzymał pierwszą nagrodę za grę roku
Newsy PS4 PS5

O najwięcej nagród „gry roku” będą walczyć God of War Ragnarok i Elden Ring. Pierwsza z nich już otrzymała odpowiednie wyróżnienie.

Od niedawna możemy głosować na najlepszą grę tego roku w ramach wydarzenia The Game Awards 2022. Niedawno, w trakcie Golden Joystick Awards, wybrano tytuł, który zasłużył na to miano i okazał się nim Elden Ring. Wielki hit od From Software jest poważnym zagrożeniem dla Kratosa, jeżeli chodzi o ilość statuetek GOTY.

God of War Ragnarok – Elden Ring 1:1

Absolutnie nie zamierzam tu nikomu umniejszać, w końcu o nagrody walczy sporo naprawdę fantastycznych gier. Mimo że w tym roku aż tylu hiciorów nie dostaliśmy, największe ogólne wrażenie zrobiło Elden Ring i właśnie God of War Ragnarok. Nic dziwnego, że główny pojedynek o liczbę statuetek GOTY odbędzie się właśnie między nimi. Na razie idą łeb w łeb; ER otrzymało wyróżnienie wcześniej, a teraz ma je Ragnarok.

Magazyn Times opublikował listę 10 najlepszych gier 2022 roku. Na pierwszym miejscu nie znajduje się jednak uwielbiany hit od From Software, a pozycja od Santa Monica Studio. GoW Ragnarok prześcignął pod tym względem Elden Ring, a także Horizon Forbidden West, The Quarry czy DLC do Resident Evil Village.

TGA 2022 na żywo odbędzie się 9 grudnia 2022 roku i będziemy mogli obejrzeć całość w ramach transmisji live. W trakcie eventu dostaniemy też nowe materiały z zapowiedzianych już wcześniej pozycji oraz, najpewniej, sporo nowych ogłoszeń

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie