God of War miał świetny debiut na PC. Użytkownicy Steam nie pozostawiają wątpliwości

God of War Kratos z synem Steam
PC

God of War zaliczył świetny debiut na PC. Wedle popularności tytułu i liczby pozytywnych ocen dostaliśmy naprawdę udany port. Warto było czekać cztery lata.

GoW oficjalnie na Steam zadebiutował wczoraj. Choć rekordu nie pobił – niewiele brakowało.

God of War – jak sobie radzi na Steam?

Najnowsza część przygód boga wojny, a zarazem jego kompletnie nowe wcielenie zaliczyło bardzo udany start. Tytuł w mediach zebrał świetne recenzje (już niebawem nasza opinia!). Co jednak na ten temat sądzą gracze?

Okazuje się, że liczba pozytywnych opinii jest wystarczająca, aby uznać, że Sony ma się z czego cieszyć. Tytuł w dniu premiery w szczytowym momencie przykuł do monitorów 49 411 graczy. Rekord jednak wciąż należy do Horizon Zero Dawn, w które bawiło się wtedy aż 56 557 graczy jednocześnie. Warto jednak pamiętać, że GoW oryginalnie wyszedł cztery lata temu, a jego cena na PC wynosi praktycznie tyle, ile nowa pozycja AAA. Tak naprawdę dla wydawców liczą się weekendy po premierze, więc w poniedziałek dowiemy się, jak bardzo Kratos okazał się PeCetowców dobrym kompanem.

Najbardziej imponują recenzje graczy. Obecnie są „przytłaczająco pozytywne” (97 proc. z ponad 4 tys. opinii jest pozytywnych), co oznacza, że konwersja okazała się nad wyraz udana. Gracze w swoich recenzjach bardzo chwalą nie tylko optymalizację, ale też ogółem historię i rozgrywkę. To w końcu jedna z najlepszych gier na PS4!

Swoją drogą – ciekawe, czy Sony może przychylić się ku wydaniu kolejnej części GoW Ragnarok na PC? Istnieje taka szansa, zważywszy na nową strategię korporacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie