God of War Kratos z synem Steam
0 komentarzy

God of War miał świetny debiut na PC. Użytkownicy Steam nie pozostawiają wątpliwości

God of War zaliczył świetny debiut na PC. Wedle popularności tytułu i liczby pozytywnych ocen dostaliśmy naprawdę udany port. Warto było czekać cztery lata.

GoW oficjalnie na Steam zadebiutował wczoraj. Choć rekordu nie pobił – niewiele brakowało.

God of War – jak sobie radzi na Steam?

Najnowsza część przygód boga wojny, a zarazem jego kompletnie nowe wcielenie zaliczyło bardzo udany start. Tytuł w mediach zebrał świetne recenzje (już niebawem nasza opinia!). Co jednak na ten temat sądzą gracze?

Okazuje się, że liczba pozytywnych opinii jest wystarczająca, aby uznać, że Sony ma się z czego cieszyć. Tytuł w dniu premiery w szczytowym momencie przykuł do monitorów 49 411 graczy. Rekord jednak wciąż należy do Horizon Zero Dawn, w które bawiło się wtedy aż 56 557 graczy jednocześnie. Warto jednak pamiętać, że GoW oryginalnie wyszedł cztery lata temu, a jego cena na PC wynosi praktycznie tyle, ile nowa pozycja AAA. Tak naprawdę dla wydawców liczą się weekendy po premierze, więc w poniedziałek dowiemy się, jak bardzo Kratos okazał się PeCetowców dobrym kompanem.

Najbardziej imponują recenzje graczy. Obecnie są „przytłaczająco pozytywne” (97 proc. z ponad 4 tys. opinii jest pozytywnych), co oznacza, że konwersja okazała się nad wyraz udana. Gracze w swoich recenzjach bardzo chwalą nie tylko optymalizację, ale też ogółem historię i rozgrywkę. To w końcu jedna z najlepszych gier na PS4!

Swoją drogą – ciekawe, czy Sony może przychylić się ku wydaniu kolejnej części GoW Ragnarok na PC? Istnieje taka szansa, zważywszy na nową strategię korporacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się