Fortnite ma więcej aktywnych graczy niż GTA Online

W sieciowych zmaganiach produkcja Rockstar nie dała rady Fortnite. Natomiast jeśli chodzi o mikropłatności, to zwycięzca mógł być tylko jeden i wcale nie chodzi o GTA Online.

Jak podaje serwis Games Industry, powołujący się na dane prosto od SuperData, GTA Online zostało pokonane przez Fortnite jeśli chodzi o liczbę aktywnych graczy. Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że Fortnite Battle Royal (bo o tej wersji gry mówimy), jest produkcją darmową, a GTA Online działa w ramach płatnego GTA V. Niemniej jednak warto wyobrazić sobie skalę rywalizacji. Rockstar podawało niedawno, że w sumie sprzedało ponad 90 mln kopii GTA V. Dokładnych danych SuperData nie podaje jeśli chodzi o aktywnych graczy, ale biorąc pod uwagę tę liczbę, mamy do czynienia z naprawdę sporym fenomenem.

Co natomiast tyczy się zarobku na mikropłatnościach. Tutaj zarówno Fortnite Battle Royal jak i GTA Online zostały pokonane przez inną grę. Mowa o Call of Duty: WWII. Jak widać Activision wie co robi wprowadzając mikropłatności na których zarabia krocie.

Sytuacja na rynku popularnych gier online robi się naprawdę ciekawa. Z jednej strony mamy znakomity debiut jesienią zeszłego roku właśnie darmowego trybu Battle Royal do Fortnite, który całkowicie odmienił losy gry stworzonej przez Epic Games (twórcy Gears of War). Z drugiej mamy PlayerUnknown’s Battlegrounds, które z kolei niedawno wyszło z fazy Early Access i jest sprzedawane w cenie około 80 zł na PC. Gra jest też dostępna na Xbox One. O graczy sieciowych walczy też Call of Duty: WWII, ale tutaj w liczbie aktywnych grających jak widać nie ma się co równać z Fortnite czy GTA Online.

A Wy po którą z wymienionych gier sięgacie najczęściej? Dajcie koniecznie znać w komentarzach pod tekstem.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.