Fortnite - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Fortnite wraca na iOS. Epic Games przedstawiło tymczasowe rozwiązanie problemu

Epic Games przedstawiło tymczasowe rozwiązanie problemu braku Fortnite na urządzeniach z iOS. Pomoże jedno z popularnych rozwiązań firmy NVIDIA.

Obie korporacje doszły do porozumienia, dzięki któremu już wkrótce zagramy w battle royale od Epic Games na urządzeniach z systemem iOS. Uda się to dzięki streamingowi NVIDIA GeForce NOW, który można uruchomić w przeglądarce Safari z poziomu iPhone’a lub iPada. Co więcej, firma NVIDIA zadbała też o pełne wsparcie sterowania dotykiem, które ma działać bez problemu w przypadku tytułu Epic.

Fortnite będzie dostępne w NVIDIA GeForce NOW od przyszłego tygodnia dla osób, które zapiszą się do testów wersji beta. Aby to uczynić, musicie być jednak użytkownikami usługi GeForce NOW. Jeśli nie korzystacie ze streamingu firmy NVIDIA, nie uruchomicie gry na iOS.

Nie ujawniono, kiedy Fortnite będzie dostępne poza betą w GeForce NOW na iOS. Jeśli testy beta przebiegną pomyślnie, być może gra zostanie udostępniona już w ciągu najbliższych tygodni. Na konkretne ogłoszenia musimy jednak zaczekać.

Fortnite zostało usunięte z iOS w 2020 roku, kiedy to doszło do sporu między Apple i Epic Games. Do dziś gra nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Apple i może tak pozostać jeszcze przez parę lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się