Tajemniczy fioletowy sześcian. Nowy sezon w Fortnite już jest!

Fortnite
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W Fortnite pojawił się nowy sezon. Nie brakuje wielu nowości, tajemniczego Sześcianu, a także elementu kooperacji między graczami.

Do Fortnite przybył nowy sezon (8), a wraz z nim wiele nowości. Tematyką całego wydarzenia jest najazd tajemniczego Sześcianu na mapę. Gracze muszą zmierzyć się z nowymi wrogami, ale także współpracować ze sobą, by ułatwić sobie rozgrywkę. Nie zabraknie nowej broni, lokacji, czy funkcji. Oczywiście dostępny jest już Karnet Bojowy, zawierający m.in. nowe stroje dla postaci.

Jak już wcześniej wspomniałem, motywem przewodnim nowego sezonu jest tytułowy sześcian. Dlatego mapa zostanie wzbogacona tematycznymi zmianami wizualnymi, np. dodany zniszczony statek obcych. Co więcej, pojawią się również mniejsze Kostki na mapie, które zmieniają lokacje i upuszczają specjalne Kamienie Cienia. Jeśli gracz je podniesie, to stanie się niewrażliwy na obrażenia, ale również sam nie będzie mógł atakować.

Ponadto nowe teleporty przeniosą graczy do innego świata, gdzie muszą stoczyć walkę z falami nadchodzących przeciwników. W drugim wymiarze zmieni się grawitacja, a budowanie będzie niemożliwe. Jeśli uda się przeżyć graczowi, to w zamian otrzyma potężną broń. Warto więc zaryzykować i wzbogacić się lepszym wyposażeniem.

Największą nowością wraz z nadejściem wielkiej aktualizacji jest War Effect, czyli funkcja zachęcająca graczy do współpracy. Dlaczego? Ponieważ na mapie zostaną rozmieszczone Sześcianowe Potwory. Te zaczną atakować graczy, gdy tylko ich zobaczą. Dzięki zbieraniu zasobów i wzmacnianiu fortyfikacji obronnych, m.in. wieżyczki, uczestnicy mogą się bronić przed nadchodzącymi Sześcianowymi wrogami.

To jak, chętni wskoczyć do nowego sezonu? Jesteście fanami gry? Dajcie znać!

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie