Final Fantasy VII Remake - walka Cloude'a z przeciwnikiem

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Final Fantasy VII Remake powoli szykuje się do premiery na PC

Wszystko wskazuje na to, że Final Fantasy VII Remake za niedługo może trafić na PC. W bazie danych Epic Games Store odnaleziono wpis, który to sugeruje.

Temat ekskluzywności gier ostatnio jest bardzo często na tapecie. Niedawne przejęcie Bethesdy przez Microsoft sprawiło, że tytuły tego wydawcy nie pojawią się już na konsolach PlayStation. Choć Final Fantasy VII Remake jest tylko czasowo ekskluzywne dla platformy Sony, okazuje się, że i ten temat może podzielić graczy.

Na to niecodzienne znalezisko natrafiliśmy, przeglądając popularny serwis Reddit. W bazie danych Epic Games Store odnaleziono fragment kodu o produkcji „Pineapple QA”. Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie następne linijki tekstu. Okazuje się, że producentem tej gry jest Square Enix (Japan), a odkrywając kolejne szczegóły odnajdziemy nazwę wspomnianej w poprzednich akapitach produkcji.

Szczerze mówiąc, niezmiernie cieszę się, że możemy otrzymać tę grę na PC. Osobiście nie mam nic do platformy twórców Fortnite, aczkolwiek niejednokrotnie spotkałem się z opiniami, które skrajnie się od mojej różniły. Nie zdziwię się, jeżeli w przypadku ogłoszenia FFVII Remake na EGS wyleje się zalew negatywnych komentarzy wobec tej sprawy.

Wyjście portu odnowionego siódmego Finala na wspomnianej platformie w tym momencie jest praktycznie potwierdzone. Square Enix w ostatnim czasie korzysta z Unreal Engine i przeniósł Kingdom Hearts właśnie do sklepu firmy Tima Sweeneya. W związku z tym możemy śmiało myśleć, że Ci gigancie mogą pozostawać w dobrych stosunkach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się