EA broni paczek w FIFA 23. „Są częścią FIFA, którą gracze kochają”

FIFA 23 bez Rosjan. EA
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

EA Sports nie rezygnuje z paczek z losowymi nagrodami w FIFA 23. Nowa sportowa produkcja Electronic Arts ma zawrzeć w sobie „kochane przez graczy” elementy losowe.

Budzący wiele kontrowersji wariant lootboxów nie zostanie wycofany z serii EA Sports, a przynajmniej nie przy okazji najnowszej odsłony. Elektronicy bronią swoich mikrotransakcji i – kto by się spodziewał – przypominają, że nikt nikogo nie zmusza do kupowania losowych pakietów, a tak w ogóle to mało kto faktycznie je kupuje. Przypominam, że – zgodnie z oficjalnie opublikowanymi danymi Electronic Arts – „dodatkowa zawartość” (czyli między innymi pakiety) sprzedawana w serii FIFA wygenerowały aż 1,6 miliarda dolarów w samym 2021 roku fiskalnym.

Z całego serca wierzymy, że Ultimate Team i pakiety FUT, które są częścią gry od ponad dekady, są częścią FIFA, którą gracze kochają – fani kochają to, że gra odzwierciedla rzeczywiste emocje i strategię budowania i zarządzania składem. Dawanie graczom możliwości wydawania pieniędzy, jeśli chcą, jest sprawiedliwe. Warto powiedzieć, że wydawanie jest całkowicie opcjonalne w naszej grze i nie zachęcamy do wydawania pieniędzy zamiast zdobywania nagród w grze. Pakiety FUT działają w taki sam sposób, niezależnie od tego, czy są opłacone, czy zarobione, a większość graczy w ogóle nie wydaje w grze. Na przykład dziewięć z dziesięciu pakietów FUT otwartych w FIFA 22 to te zdobyte poprzez granie.

Oświadczenie Electronic Arts wysłane do Eurogamer

Choć za całkowitym zakazaniem lootboxów w grach wypowiada się coraz więcej organizacji, nie zanosi się, aby Electronic Arts porzuciło ten pomysł. To wciąż szalenie popularna (i najwyraźniej opłacalna) opcja, która kusi nie tylko graczy, ale też twórców treści w internecie, których materiały z otwieraniem paczek cieszą się ogromną popularnością. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że paczki z zawodnikami faktycznie stały się rzeczą powszechnie kojarzoną z FIFA Ultimate Team.

FIFA 23 ukaże się już 30 września. Gra trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S oraz Nintendo Switch (w wersji Legacy).

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie