FIFA 19 – okładka już bez Cristiano Ronaldo! EA przedstawia nową wersję

FIFA 19 dostaje nową okładkę, a Cristiano Ronaldo po zeszłorocznym oskarżeniu o gwałt jest usuwany w cień. 

Electronic Arts informuje, że FIFA 19 otrzymała nową okładkę gry z trzema potencjalnymi triumfatorami Ligi Mistrzów: Neymarem, Kevinem De Bruynem i Paulo Dybalą. Tak EA Sports celebruje najważniejsze rozgrywki w futbolu klubowym, UEFA Champions League, które właśnie wkraczają w fazę pucharową. Oczywiście w oficjalnym komunikacie nie wspomniano o tym, że wydawca stara się usunąć Cristiano Ronaldo jeszcze bardziej w cień po zeszłorocznym oskarżeniu o gwałt.

EA zaznacza, że od teraz każdy, kto kupi grę FIFA 19, a jeszcze nigdy nie grał w trybie FIFA Ultimate Team (FUT) (włącznie z wersjami próbnymi EA Access i Origin Access), będzie mógł zasilić swój skład FUT jednym z tych trzech piłkarzy na dziesięć meczów wypożyczenia. Do tego otrzyma dodatkową zawartość FUT 19 nawiązującą do UEFA Champions League, w tym cztery specjalne stroje UEFA Champions League oraz pięciu piłkarzy w wersji UEFA Champions League (o ocenie ogólnej do 85)*.

FIFA 19 – piłkarze z nowej okładki.

Edycje Mistrzowska i Ultimate na PlayStation 4, Xbox One i PC oprócz gry podstawowej zawierają też zawartość dodatkową, taką jak duże paczki Premium FUT, Cristiano Ronaldo i Neymar na wypożyczeniu na określoną liczbę meczów FUT, specjalne stroje FUT zaprojektowane przez autorów utworów muzycznych wykorzystanych w grze itd.

Przy ponad 55 milionach meczów UEFA Champions League rozegranych dotąd przez graczy z ponad 180 krajów można powiedzieć, że w grze odbyło się już wiele tysięcy odsłon tych rozgrywek. Poniższa infografika prezentuje imponujące liczby związane z UEFA Champions League w grze EA SPORTS FIFA 19.

*5 (pięciu) niewymiennych piłkarzy w wersji UEFA Champions League o ocenie ogólnej do 85, 1 (jedna) paczka z piłkarzem na wypożyczeniu na 10 meczów do wyboru (Neymar, Kevin De Bruyne lub Paulo Dybala) oraz 4 (cztery) stroje UEFA Champions League (dalej „Zawartość Dodatkowa”) są dostępni od 6 lutego 2019 r. tylko na PlayStation 4, Xbox One i PC dla użytkowników, którzy nie grali ani razu w trybie FIFA Ultimate Team w grze FIFA 19 (dalej „FUT 19″). 5 (pięciu) niewymiennych piłkarzy w wersji UEFA Champions League o ocenie ogólnej do 85, 1 (jedna) piłkarz na wypożyczeniu na 10 meczów (Neymar, Kevin De Bruyne lub Paulo Dybala) oraz 4 (cztery) stroje UEFA Champions League (dalej „Zawartość Dodatkowa”) są dostępni od 6 lutego 2019 r. tylko na Nintendo Switch dla użytkowników, którzy nie grali ani razu w trybie FIFA Ultimate Team w grze FIFA 19 (dalej „FUT 19″). Posiadacze kont EA, którzy grali w FUT 19 przed 6 lutego 2019 r. (włącznie z wersjami próbnymi), nie otrzymają Zawartości Dodatkowej. Zawartość Dodatkową trzeba pobrać po zakupie produktu i wejściu do trybu FUT 19. Zawartość Dodatkowa może się pojawić w sekcji „Moje paczki” z pewnym opóźnieniem po uruchomieniu trybu FUT 19.

FIFA 19

Źródło: EA, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.