42 strony skarg na błąd z FIFA 18. Co radzi EA?

Twardy orzech do zgryzienia dla EA Sports.

Od początku listopada pisaliśmy już o trzech patchach do FIFA 18, które w mniejszym lub większym stopniu wpływały na rozgrywkę. Wielu graczy przeszukiwało listy zmian kolejnych aktualizacji z nadzieją, że znajdą na niej upragnione zdanie: Naprawiono problem z naliczaniem punktów doświadczenia w katalogu EAS FC.

Problem został zauważony przez graczy na początku miesiąca i jak możemy zobaczyć choćby na oficjalnym forum FIFA 18, jest on wciąż zgłaszany przez użytkowników. Wątek poświęcony błędowi rozrósł się do 42 stron i praktycznie codziennie pojawiają się w nim kolejne głosy.

Co na to Electronic Arts? Są oczywiście tłumaczenia oraz sposób na tymczasowe obejście błędu, które jednak jest mało satysfakcjonujące, ponieważ odsyła nas do grania w… FIFA 17.

Problem jest natury globalnej, na chwilę obecną studio cały czas bada ten błąd w oparciu o przesłane przez Was informację. Rozumiemy Wasze rozgoryczenie zaistniałą sytuacją! Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze studiem i jeśli otrzymamy jakiekolwiek informację co do usuwania błędów w grze, zamieszczamy je do ogólnego wglądu dla Was na forum! – tłumaczą Elektronicy.

Na forum pojawiło się również małe obejście problemu: błąd pojawia się w edycji gry Fifa 18, jednak doświadczenie naliczane jest prawidłowo w grze Fifa 17. Dla osób, którym brakuje bardzo mało punktów do następnego poziomu, możecie spróbować owe punkty nabić w 17-ce i z racji dzielenia poziomu w obrębie konta, wrócić do 18 celem sprawdzenia katalogu.

EA prosi wszystkich graczy o cierpliwość i podkreśla, że dział pomocy EA nie rozwiąże tego problemu przy kontakcie, gdyż jest to błąd w samej grze.

Zatem czekamy, oby do najbliższego patcha!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.