Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

FIFA 18 potwierdzona na Nintendo Switch. Jest jednak pewne „ale”

Obawialiście się o losy nowej konsoli Nintendo? Cóż, mamy dobrą i złą wiadomość.

FIFA, która ukaże się na Nintendo Switch będzie to nowa wersja oznaczona jako FIFA 18 – potwierdza Peter Moore z EA w wywiadzie dla serwisu GameReactor. Jest tutaj jednak pewien haczyk. Po raz pierwszy o grze FIFA na Switcha usłyszeliśmy 13 stycznia i wtedy wiadomo było tyle, że gra będzie specjalną wersją aktualnej FIFA 17.

Moore podaje jednak, że faktycznie jest to zmodyfikowana wersja, która została stworzona pod specyfikację nowej konsoli Nintendo, ale ma ona bazować na FIFA 18 i ukaże się prawdopodobnie wraz z grą o tym samym tytule na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Dobra wiadomość jest taka, że nad całością pracuje studio EA Sports Vancouver, które odpowiada za pełnoprawną nową odsłonę. Nie wiemy jednak, co tak naprawdę oznacza ta specjalna wersja dla Switcha.

Biorąc pod uwagę to, że już wcześniej EA dokonywało cięć w swojej grze na słabszych sprzętach (tak było z aktualną wersją FIFA 17 na PS3 oraz X360), spodziewamy się podobnej sytuacji na Nintendo Switch. Skoro konsola ta ma być słabsza od PlayStation 4 oraz Xboksa One, naturalnym jest, że EA będzie musiało pójść na kompromis. Będziemy więc zapewne mieli FIFA 18 na Nintendo Switch, ale na starszym silniku graficznym lub z obciętymi pewnymi elementami. Pytanie tylko, na ile ta FIFA zostanie okrojona?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się