Eragon z szansą na nową adaptację. Disney+ przygotowuje serial aktorski

Eragon może otrzymać nową adaptację. Są pogłoski o serialu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Powstaje serial fantasy oparty o cykl książek Christophera Paoliniego. Eragon będzie dostępny na platformie Disney+.

Portal Variety podaje, że Disney pracuje już nad adaptacją uwielbianego cyklu powieści fantastycznych. Serwis powołuje się na swoje źródła, jako że informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez Disneya. Paolini byłby współscenarzystą serialu, zaś wśród producentów wymienia się Berta Salke’a. Nikt z przedstawicieli żadnego z wymienionych twórców jak na razie nie odniósł się do sprawy; milczy również sam Disney.

Tytuł Eragon nosi pierwszy tom cyklu Christophera Paoliniego Dziedzictwo. Powieść opowiada o 15-letnim chłopcu, który pewnego dnia znajduje tajemniczy kamień. Okazuje się, że w istocie jest to smocze jajo, a z niego wykluwa się smoczyca Saphira. Jako że smoki były uznane za wymarłe, bohater musi wyruszyć w drogę, aby ochronić swoją nową przyjaciółkę. Postanawia też wskrzesić dawną tradycję i zostać Smoczym Jeźdźcem – a przy tym czeka go jeszcze wiele przygód.

Przygody Eragona doczekały się już jednej adaptacji. W 2006 roku światło dzienne ujrzała wersja z Edem Speleersem w tytułowej roli, zaś oprócz niego na ekranach pojawili się m.in. Jeremy Irons, Sienna Guillory, Robert Carlyle, a także John Malkovich. Produkcja nie spotkała się jednak z dobrym przyjęciem; Eragonowi zarzuca się fabularny chaos, podkreśla się też nieudaną adaptację – m.in. wycięcie wielu istotnych dla fabuły wątków.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie