Epic Games Store ujawnia, co rozda w przyszłym tygodniu

Epic Games Store przedstawił grę, którą będziemy mogli pobierać za darmo już w przyszłym tygodniu. Padło na niezależną produkcję od studia Zoetrope Interactive – Conarium.

Od kilkunastu godzin możemy pobierać z Epic Games Store za free dwa niezłe indyki – The End Is Nigh oraz ABZÛ. Jednocześnie sklep ujawnił, co czeka na nas już za kilka dni.

Conarium za darmo od 12 do 19 września

Conarium to mrożąca krew w żyłach lovecraftowska gra. Poznasz w niej historię czterech naukowców usiłujących nagiąć granice natury, które dotychczas uznawano za absolutne. Gra nawiązuje do utworu H. P. Lovecrafta „W górach szaleństwa”, choć jej akcja toczy się już po wydarzeniach z noweli.

Wcielasz się w postać Franka Gilmana, który ocknął się w pomieszczeniu wypełnionym dziwnymi, pulsującymi odgłosami. Dziwaczne urządzenie na stole rzuca na ściany światła i cienie układające się w makabryczny taniec. Nie pamiętasz nic, prócz nazwy i lokalizacji miejsca, w którym się znajdujesz. To Upuaut – obecnie opuszczona baza antarktyczna w pobliżu bieguna południowego. Zdaje się, że wydarzyło się tu coś bardzo, bardzo złego. Wspomnienia nie dają ci żadnej wskazówki i ogarnia cię dziwny stan bezbronności. Jesteś tylko częścią pewnej osobliwej całości. Znasz to uczucie, a mimo to wydaje ci się obce… Wkrótce odkrywasz, że użycie tego urządzenia podczas ekspedycji cię zabiło. Śmierć cię odmieniła – zdarzało Ci się widywać strzępki wspomnień z dziwnych miejsc. Odczuwasz utratę czegoś ważnego… i zabranie ze sobą cząstki mroku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: