Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Epic Games Store – liczba użytkowników w ostatnim miesiącu wzrosła ponad czterokrotnie

Twórcy Fortnite’a poinformowali, że w ostatnim okresie miesięczna liczba aktywnych użytkowników na ich platformie przekroczyła 61 milionów. Wynik osiągnięto dzięki darmowym hitom z górnej półki, jakie Epicy rozdawali przez kilka tygodni.

EGS pochwaliło się ostatnio, że od połowy maja do połowy czerwca osiągnęło rezultat ponad 61 milionów aktywnych użytkowników. Dla porównania, rekord dotyczący miesięcznej liczby graczy na platformie wynosił dotychczas 13 milionów.

Rewelacyjny wynik obejmuje okres od 14 maja do 18 czerwca. Wtedy to, jak od ponad roku, gracze mogli zgarnąć w Epic Games Store darmowe produkcje – z tym jednak wyjątkiem, że w ostatnim miesiącu była to kumulacja największych hitów: GTA 5, ARK: Survival Evolved, Civilization 6 i Borderlands: The Handsome Collection. To one miały bezpośredni wpływ na wzrost popularności platformy w ostatnim miesiącu.

Do dobrych rezultatów EGS przyczynia się również od miesięcy fakt, że w pecetową wersję Fortnite’a, niesamowicie popularnego darmowego battle royale, można grać jedynie poprzez Epic Games.

EGS powstało w grudniu 2018. Platformę krytykuje się za agresywną politykę dotyczącą pecetowych tytułów na wyłączność. Wielu graczy przekonało się jednak do Epików za sprawą darmowych prezentów, jakie cyklicznie udostępnia sklep (wcześniej bezpłatną grę można było odebrać raz na dwa tygodnie, a teraz ma to miejsce co tydzień).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się