Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Epic Games potwierdza, trzy ekskluzywne gry z PlayStation trafią na PC!

Detroit: Become Human, Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls przeniesione na komputery PC? To nie żart, a wynik umowy pomiędzy francuskim studiem Quantic Dream a firmą Epic Games.

Obecne dotychczas jedynie na konsolach PlayStation gry Detroit: Become Human, Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls jeszcze w tym roku zawitają na komputerach PC. Taka informacja została potwierdzona podczas Game Developers Conference 2019.

Jak przypomina serwis Polygon, w styczniu Quantic Dream ogłosiło, że studio zamierza przenieść swoje projekty na wiele platform, co sugerowało, że długotrwała, ekskluzywna współpraca firmy z Sony dobiegła końca. Tak się też stało i oto mamy zapowiedź portów Detroit: Become Human, Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls na PC. Epic Games Store zdobyło roczną wyłączność na gry, zatem przez pierwsze 12 miesięcy kupimy je tylko w tym sklepie. Później gry będą mogły wstąpić również na Steam.

Karty tytułów można już odnaleźć w Epic Games Store. Nie znajdziemy na nich dat premier, lecz jedynie informację, że gry będą dostępne wkrótce. Podano jednak wymagania sprzętowe (przy wszystkich tytułach takie same) oraz wymieniono wersje językowe. Język polski jest na liście.

Wymagania sprzętowe PC – Detroit: Become Human, Heavy Rain oraz Beyond: Two Souls

Minimalne wymagania:

  • System operacyjny – Windows 7 (64-bitowy)
  • Procesor – i5-2400, 3,4 GHz lub równoważny
  • Karta graficzna – Nvidia GTX 660
  • Pamięć RAM – 4 GB RAM
  • Pamięć VRAM – 2 GB

Zalecane wymagania:

  • Procesor – I7 2700K lub równoważny
  • Karta graficzna – Nvidia GTX 1080 lub równoważna
  • Pamięć RAM – 12 GB RAM
  • Pamięć VRAM – 8 GB

Widać więc, że pomimo 12 lat współpracy Quantic Dream z Sony, deweloperzy zachowali niezależność i prawa do własnych marek – w przeciwnym razie Sony musiałoby wyrazić zgodę na wersje PC, a to, jak łatwo zgadnąć, byłoby niemożliwe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%