Nadchodzi Epic Games Megaverse. Firma zamierza „popchnąć najnowsze rozwiązania w metaverse”

Fortnite - grafika
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Epic Games Store już wcześniej złożyło wniosek o opatentowanie „Epic Games Megaverse”. Firma ogłosiła współpracę, aby opracować kolejne rozwiązania metaverse.

Epic nie chce odstawać od konkurencji i też robi swoje metaverse.

Metaverse albo „megaverse” w wykonaniu Epic Games

Twórcy hitowego Fortnite mogą szykować prawdziwą ucztę (miejmy nadzieję…) dla swoich fanów. Choć szczegółów na razie brak, nie zdziwiłbym się, gdyby Fortnite faktycznie pojawił się w wersji metaverse. Skoro wszyscy podążają za najnowszymi trendami, czemu Epic miałby z tego zrezygnować?

Pod koniec 2021 roku Epic złożył wniosek o patent „Epic Games Megaverse”. Zgodnie z nazwą, jest to kolejny autorski pomysł na metaverse. Czymże jednak jest wspomniany trend? Zasadniczo nie ma on jednoznacznej definicji, ale jest to mniej więcej wirtualna przestrzeń, w której gracze lub internauci mogliby wchodzić w różne interakcje między sobą.

W ubiegłym roku Epic zgromadził miliard dolarów w celu opracowania swojego własnego metaverse. W zebraniu takich funduszy pomogło m.in. PlayStation, bardzo zainteresowane silnikiem Unreal Engine oraz marką Fortnite.

Ich inwestycja pomoże przyspieszyć naszą pracę wokół budowania połączonych doświadczeń społecznych w Fortnite, Rocket League i Fall Guys, jednocześnie wzmacniając pozycję twórców gier i twórców za pomocą Unreal Engine, Epic Online Services i EGS.

– wyjaśnił Tim Sweeney, CEO Epic

Jakby tego było mało – twórcy nawiązali współpracę z firmą Spire Animation Studios, twórcami animacji fabularnych. Razem mają „popchnąć najnowsze rozwiązania w rozrywce metaverse”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie