EA uspokaja graczy. Firma nie rezygnuje ze Star Wars i szykuje kolejne gry

0 komentarzy

EA ponownie zapowiada, że nie zamierza rezygnować z produkcji gier w uniwersum Star Wars. Firma już przygotowuje kolejne tytuły w kosmicznym świecie.

Do niedawna Electronic Arts miało wyłączność na produkcję gier osadzonych w uniwersum Star Wars. Odbudowanie Lucasfilm Games znacznie zmieniło stan rzeczy i inne studia wzięły na warsztat kultowy świat wykreowany przez George’a Lucasa.

W sieci pojawiły się plotki mówiące, że EA miałoby nieco zwolnić z produkcją gier bazujących na wspomnianej marce. Firma nie zamierza jednak rezygnować ze swoich daleko idących planów i w trakcie niedawnej konferencji potwierdziła, że projekty innych deweloperów nie wpłyną na gry Elektroników.

Nie sądzę, abyście wyobrażali sobie, że fakt, że inni ludzie produkują gry w uniwersum Star Wars zmieni nasze zaangażowanie w markę. Nie powinniście odbierać tego jako konieczności tworzenia przez nas mniejszej ilości tytułów

– komentuje Andrew Wilson, szef Electronic Arts
Źródło: GameRant

Możemy być pewni, że w produkcji znajduje się trzeci Battlefront oraz sequel Jedi: Fallen Order. Dodatkowo przecieki sugerują, że EA zajmuje się też projektem o podobnej skali co Star Wars: Squadrons.

Fani Star Wars mają przed sobą bardzo obfite w gry lata i dobrze widzieć, że Disney postanowił udostępnić prawa do marki większej ilości producentów. O ile produkcje Electronic Arts to porządne tytuły, tak grom z uniwersum przydałoby się nieco więcej różnorodności.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się