[E3 2015] Nowy Doom potwierdzony. Premiera wiosną 2016 roku!

Na tę chwilę wszyscy fani Dooma z pewnością czekali. Oprócz zapowiedzi, mamy też gameplay!

Nowy Doom będzie w sprzedaży już wiosną przyszłego roku na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. Twórcy pokazali pierwszy gameplay, z którego jasno można wywnioskować kierunek jaki obrało studio projektowe przy tworzenia nowego Dooma.

Będzie dynamicznie i niezwykle brutalnie. Jednocześnie widać, że twórcy stawiają na klasyczną rozgrywkę, czyli bez automatycznej regeneracji zdrowia, ale z apteczkami porozrzucanymi po planszach. Bohater prze dziarsko do przodu, nie chowa się też za osłonami, jak to ma miejsce we współczesnych strzelankach.

To jednak nie wszystko. Bohater będzie mógł nosić kilka broni jednocześnie wraz z piłą łańcuchową na czele. Nie zabraknie też trybu rozgrywki sieciowej z innymi graczami. Twórcy za pomocą aplikacji Snapmap, umożliwią graczom tworzenie map.

Co interesujące, nowy Doom nie będzie się nazywać Doom 4 (taka nazwa wynika z chronologii, ostatnią częścią był Doom 3 wydany w 2004 roku). Będzie to po prostu Doom, co jeszcze bardziej nawiązuje do powrotu do korzeni pierwowzoru.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: