Dzisiaj premiera pierwszej polskiej gry na PS4!

Jeśli z nostalgią wspominacie Bombermana, przyjrzyjcie się Basement Crawl.

Założenia tytułu studia Bloober Team wydają się być proste. Wybierając jedną z czterech dostępnych postaci, będziemy przemierzać ciasne korytarze, by wyeliminować naszych przeciwników. Każdy z bohaterów ma charakteryzować się zarówno słabymi jak i mocnymi stronami, zwycięstwo więc zapewni optymalne wykorzystanie możliwości naszego protagonisty. Do walki zaś dostaniemy różnego rodzaju pułapki, co przywodzi na myśl hit znany sprzed lat – Spy vs. Spy.

Tytuł powinien zapewnić największą frajdę w trybie multiplayer, umożliwiając zabawę maksymalnie 4 graczom przy jednej konsoli. Osoby preferujące grę w pojedynkę również znajdą coś dla siebie. Przygotowano dla nich kampanię. Twórcy nie ukrywają, że projektując grę koncentrowali się na tym, by zapewniła ona świetną zabawę. Podobnie jak miało to miejsce w produkcjach retro, w których gameplay odgrywał kluczowa rolę.


Czas pojedynczej rundy ma trwać mniej niż 10 minut. Bez względu więc na to, czy będziemy chcieli zagrać kilka meczy, czy spędzić przy Basement Crawl cały wieczór w towarzystwie znajomych, powinniśmy być zadowoleni. Jeśli lubicie gry indie, czerpiące garściami z klasyków gatunku, warto bliżej zainteresować się tytułem. Grę będziemy mogli nabyć za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji, a jej cena w Europie została ustalona na 9,99 euro.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

3 Shares
Share3
+1
Tweet