Dying Light 2 - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light 2 idzie w jakość, a nie ilość. Techland zaprezentował „drzewka” umiejętności

Dying Light 2 jest dosłownie tuż za rogiem. Grę niedawno ozłocono, a Techland dzieli się kolejnymi materiałami z ukończonej produkcji – tym razem padło na pokaz umiejętności protagonisty.

W pierwszym Dying Light mieliśmy aż pięć „drzewek” rozwoju (wliczając drzewko kierowcy z dodatku The Following) oraz dodatkowe, szóste drzewko do trybu Nocnego Łowcy, w którym wcielaliśmy się w zombiaki. Co ciekawe, DL2 zaoferuje tylko dwie drogi rozwoju naszej postaci: Combat i Parkour. Jest ku temu jednak dobry powód.

Patrząc na ujawnione umiejętności możemy zauważyć, że brak tu zapychaczy w postaci „odblokuj, aby zyskać 10% więcej obrażeń”. Każdy zaprezentowany skill gwarantuje nam świeżą umiejętność, która zwiększy nasz wachlarz ruchów. Zanosi się więc na to, że Dying Light 2 położy większy nacisk na statystyki wyposażenia, jednak za to otrzymamy unikatowe skille.

Poniżej znajdziecie pokaz wybranych umiejętności z obu drzewek rozwoju postaci.

Techland ujawnił już wcześniej, że każda umiejętność będzie miała spory wpływ na rozgrywkę. Prawie (no właśnie – prawie to słowo klucz) każdy odblokowany punkt na drzewku zagwarantuje nam zupełnie nowego skilla. Być może pojawią się więc mniejsze ulepszenia postaci, ale większość punktów wpakujemy w kolejny element naszego wachlarza umiejętności.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%