Mikrotransakcje w Dying Light 2. Ostra reakcja fanów na posunięcie Techlandu

Dying Light 2 ze sklepem i mikropłatnościami. Ostra reakcja fanów
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W Dying Light 2 pojawił się wewnętrzny sklep, w którym możemy kupić dodatkowe przedmioty za pieniądze. Fani ostro zareagowali na tę nowość.

Niedawno Techland został wykupiony przez chińskiego molocha Tencent. To o tyle istotne, że fani gry dopatrują się właśnie w tym wydarzeniu powodów, dla których “gra umiera”, jak sami twierdzą. Niedawno przecież trafiły do niej bardzo kontrowersyjne rzeczy i to tak długo po premierze. Gra otrzymała wewnętrzny sklep z przedmiotami, które kupimy za walutę premium.

Przed paroma tygodniami Techland zapowiedział, że ich najnowszy hit otrzyma sklep z przedmiotami premium. Ten, jak sami twierdzą, planowany był od samego początku. Jego głównym celem jest fakt utrzymania graczy w grze, aby ci nie musieli kupować takich paczek osobno na platformach sklepowych typu Steam. Tym samym pojawiła się waluta premium, czyli punkty DL. Fani, rzecz jasna, od razu dają wyraz swojego niezadowolenia, zalewając grę na Steam negatywnymi recenzjami i wieszcząc, że to już jej koniec.

Dying Light 2 z nową formą wydawania pieniędzy

Niektórzy dopatrują się w tym wszystkim winy Tencentu, choć sam Techalnd twierdzi, że taki plan był od początku developmentu. Gracze czują się też oszukani, bo obiecano im już dawno temu, że w grze będzie można kupić za pieniądze wyłącznie skiny. Tymczasem w sklepie pojawiła się paczka FireDevil Bundle przedstawiająca przedmiot mocy o nazwie Inferno.

Techland postanowił we wpisie na Twitterze odpowiedzieć na wszystkie skargi. Zdaniem twórców, spora liczba niezadowolonych głosów dotyczy tego, że ceny w wirtualnym sklepie zostały nieodpowiednio dostosowane do paczek punktów DL. Po kupieniu danej liczby punktów i wydaniu jej części na konkretną paczkę zostajemy z resztkami, za które nie kupimy nic. Twórcy zobowiązali się naprawić ten problem.

Aby rozwiązać ten problem, rozpoczęliśmy już prace nad kilkoma rozwiązaniami zaproponowanymi przez społeczność. Na przykład, analizujemy mechanikę dodania opcji zakupu pojedynczych przedmiotów z istniejących pakietów. W ten sposób, jeśli masz jakieś wolne punkty DL, możesz je wydać na różne zestawy.

obiecuje Techland

Deweloperzy mają poruszyć ten temat na specjalnym panelu AMA z Tymonem Smektałą. Gracze wciąż jednak przeczuwają, że to właśnie “początek upadku” gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie