Dying Light 2 – czas gry? To najtrudniejsze pytanie dla Techlandu

Pierwsza odsłona Dying Light spokojnie zapewniała kilkadziesiąt godzin rozgrywki, choć są i tacy, którzy spędzili w postapokaliptycznym świecie nawet po kilka tysięcy godzin. Jak będzie w przypadku Dying Light 2?

Dying Light okazało się wielkim sukcesem i pozwalało zagłębić się w postapokaliptyczny świat na wiele godzin. Jeśli ktoś oczywiście lubi przebiegać przez gry, mógł zaliczyć główny wątek w około 20 godzinek, lecz kto lubi smakować gameplay, bez problemu podciągał ten czas do 50 godzin i więcej. Dying Light 2 ma być jeszcze bardziej rozbudowane oraz oferować nam jeszcze więcej możliwości. Zatem jak wypadnie czas gry?

Dying Light 2 – czas gry oraz liczne zakończenia przygody

Tymon Smektała – lead designer gry Dying Light 2 – zaznacza w rozmowie z serwisem Wccftech, że ciężko określić, jaki będzie czas przejścia nadchodzącej gry. – Jest to najtrudniejsze pytanie, na które można odpowiedzieć w przypadku takiej produkcji – ogromnej, interaktywnej piaskownicy z otwartym światem, pełnej rozgrywki, zadań i aktywności. Zwłaszcza w Dying Light 2, gdzie wszystkie te elementy łączą się ze sobą. Najbardziej szczerą i bezpieczną odpowiedzią jest to, że tytuł ma podobną długość do innych otwartych gier AAA. W Dying Light 2 możemy grać wielokrotnie, a każde kolejne przejście może być radykalnie inne. Jeden z naszych fanów grał w pierwsze Dying Light przez 4500 godzin. Myślę, że wyciśnie podobną liczbę godzin również z dwójki – zaznacza deweloper.

Odnośnie ponownego przechodzenia Dying Light 2 warto wiedzieć, że Techland przygotował wiele zakończeń. – Istnieje ustalona, ​​policzalna liczba „ogromnych” zakończeń i jeszcze większa liczba ich odmian – ale to nie jest tak naprawdę ważne. Ważną rzeczą jest to, że możesz ukształtować miasto według własnych upodobań, stworzyć własną jego wersję. To jest prawdziwy wynik gry – jak miasto wygląda po twojej przygodzie. Jest to szczególnie ważne w trybie współpracy – gdy udajesz się z innymi graczami do ich światów, zobaczysz, że grasz w zupełnie innym miejscu – mówi Tymon Smektała.

Przypominamy, że Techland przyjedzie z Dying Light 2 na targi E3 2019, gdzie z pewnością zobaczymy świeżutki gameplay oraz poznamy wiele nowych informacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.