To chyba najpiękniejszy kontroler do PS5 jaki widziałem. Hogwarts Legacy inspiracją

DualSense inspirowany Hogwarts Legacy jest wybitnie piękny
Newsy PC PS5

Sony zapowiedziało “cichaczem” nowy design DualSense inspirowany Hogwarts Legacy. Tyle że są też złe wiadomości, szczególnie dla graczy z Polski.

Hogwarts Legacy okazało się wielkim sukcesem także przed premierą, a dodatkowo wersja na PS5 i PS4 otrzymała jednego z najlepszych questów w grze. Raczej nikt nie poczuje się zaskoczony faktem, że taka współpraca trwa, a Sony wypuszcza właśnie kolejne jej “dziecko”.

DualSense x Hogwarts Legacy

“CUDO!” – niemal krzyknąłem, gdy tylko ujrzałem przepiękny design nowego, limitowanego kontrolera DualSense. Oczywiście od razu zacząłem zastanawiać się, w jaki sposób można go zdobyć, ale nic dobrego się nie dowiedziałem. Jeżeli również poczuliście się zachwyceni padem, to wiedzcie, że znam Wasz ból.

Na blogu PlayStation pojawił się wpis, w którym WB Games opisuje dodatkowe funkcje, z których mogą skorzystać posiadacze PS5 i pada DualSense. Te, jak zapewne się domyślacie, są klasyczne – haptyczne informacje zwrotne, zmiana podświetlenia czy dodatkowe komunikaty. Bardzo ciekawą wzmianką okazała się informacja o zaskakująco mocno limitowanej edycji DualSense inspirowanej Hogwarts Legacy. Sprzęt prezentuje się naprawdę obłędnie.

Choć może to tylko moja opinia, bo jednak mam słabość do czerni z jednokolorowymi motywami, a połączenie czerni i złota wydaje się niezwykle “prestiżowe”, a zarazem eleganckie i naprawdę atrakcyjne. Takie motywy pojawiły się na obu gripach, a na samym panelu dotykowym pojawił się przepełniony detalami zamek. Super!

Problem w tym, że większość graczy może obejść się smakiem. Wychodzi na to, że jest to pierwszy aż tak limitowany pad do PS5, bo kupią go jedynie gracze z Wielkiej Brytanii i USA za pośrednictwem PlayStation Direct. Przynajmniej na razie, bo szczerze liczę, iż jak najszybciej się to zmieni.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie