Takiego DOOM-a jeszcze nie widzieliście. Fan zrewolucjonizował rozgrywkę, zagramy za darmo

DOOM z potężnymi zmianami. To jak inna gra, w którą zagracie za darmo
Newsy PC Retro

Klasyczny DOOM doczekał się kolejnej modyfikacji i to takiej, która kompletnie zmienia gatunek gry. Za darmo zagracie w roguelike’a będącego w istocie kultowym FPS-em.

DOOM Infinite to szalenie ambitny projekt, który mógłby tak naprawdę ukazać się dziś jako zupełnie osobna gra. Pewien fan zmodyfikował jednak oryginalnego FPS-a z 1993 roku na modłę roguelikeów z elementami RPG i wieloma nowościami rodem z Dead Cells czy Into the Breach. Skala zmian jest naprawdę szokująca i nie mogę się wręcz doczekać, aż wieczorkiem usiądę, aby przetestować tę niezwykle ciekawą modyfikację.

DOOM Infinite za darmo

Projekt powstaje już od jakiegoś czasu, ale ze względu na zbliżające się obchody 30-lecia gry, deweloper wydaje kolejne, coraz bardziej dopracowane wersje pozycji. Swoją grę, która tak naprawdę jest modem kultowego pierwszego DOOM-a nazwał DOOM Infinite i faktycznie – zabawy jest tu potencjalnie w nieskończoność. W sam raz nie tylko dla fanów gier retro, ale również entuzjastów rogouelike’ów. Infinite zmienia bowiem gatunek gry, dodając piekielny poziom trudności i bardzo dużo wyzwań, którym musimy stawić czoła.

Ogólnie zachwycałbym się samemu tym, co przygotował dla nas deweloper, ale lepiej oddam głos właśnie jemu. W końcu na stronie moda idealnie i dość zwięźle podsumował bogactwo, jakie niesie ze sobą jego projekt.

Napotkaj demony obdarzone różnymi cechami i klątwami, które czynią je silniejszymi, szybszymi lub znacznie bardziej podstępnymi, aby odesłać je do piekła. Zbieraj, mieszaj i dopasowuj wiele stałych power-upów, aby uzyskać unikalne podejście do każdej rozgrywki. Znajdź unikalne warianty broni lub zmodyfikuj je samodzielnie do własnych upodobań. Eksploruj więcej, aby odblokować nowe miejsca lub odkryć ukryte sekrety, ale uważaj na czyhające na Ciebie pułapki i wyzwania. Wszystko to, podczas gdy dynamiczna pogoda lub klątwy na całej mapie zapewniają dodatkowe wyzwania. Nawet same mapy mogą się wypaczać i zniekształcać, prezentując nieco inną ścieżkę za każdym razem, gdy je odwiedzasz. Ale co ważniejsze – przetrwaj jak najdłużej, strzelając do wszystkiego, co się rusza i co stanie ci na drodze!

– dumnie zapowiada twórca moda

Projekt ma więc ducha roguelike’ów ze stale rosnącym wyzwaniem. Gracz musi przedrzeć się przez kolejne mapy, ale z każdym kamieniem milowym musi radzić sobie z silniejszymi wrogami. Na szczęście może korzystać ze wzmocnień, a nawet ulepszać swoje wyposażenie. Dość powiedzieć, że fani takiej rozgrywki znajdą tu wiele dobrego.

Projekt Infinite dostępny jest za darmo. Aby go pobrać, trzeba udać się na tę stronę, gdzie znajdziecie wszystkie wymagane pliki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie